Artykuły partnerskie

Jak doładować telefon w ofercie na kartę?

2 minut czytania

Telefon na kartę to wygodne i opłacalne rozwiązanie, które wciąż cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców sieci komórkowych. Aby korzystać z usług w ramach takiej oferty, należy pamiętać o regularnym doładowywaniu konta prepaid. Na szczęście można to zrobić na kilka prostych sposobów.

Tradycyjny sposób doładowywania konta w ofercie na kartę

Oferty prepaid cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród użytkowników sieci komórkowych. Coraz częściej stanowią równie atrakcyjne rozwiązanie co umowy abonamentowe, a przy tym nie wymagają zawierania długoterminowego zobowiązania, przez co są bardziej elastyczne. Operatorzy udostępniają różne sposoby na doładowanie telefonu. Najpowszechniejszą metodą jest wykorzystanie specjalnego kodu. W tym celu trzeba kupić kartę – można dostać ją m.in. w kioskach, supermarketach, sklepach spożywczych lub na stacjach benzynowych. Następnie należy zdrapać znajdujący się na niej pasek farby, pod którym znajduje się kod doładowujący. Aby zasilić konto, trzeba wpisać ciąg cyfr i znaków zgodnie z instrukcją znajdującą się na zakupionej karcie, a na koniec zatwierdzić operację (najczęściej poprzez wciśnięcie przycisku dzwonienia na klawiaturze telefonu). Najpóźniej po kilku minutach konto powinno zostać doładowane.

Obecnie zamiast zdrapek coraz częściej stosuje się wydruki prosto z terminalu, które przypominają zwykłe paragony. Zawierają one niepowtarzalny kod doładowujący i działają w dokładnie taki sam sposób co tradycyjne karty.

Jak doładować telefon na kartę online?

Aby umożliwić klientom łatwe i szybkie doładowywanie konta w ofercie na kartę, operatorzy bardzo często pozwalają na wykonanie tej operacji online, bez konieczności wychodzenia z domu. Typowym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z oficjalnej strony internetowej danej sieci. W zależności od rozwiązań proponowanych przez konkretnego operatora użytkownik musi zalogować się tam na swoje konto lub po prostu otworzyć witrynę umożliwiającą doładowanie, a następnie wpisać informacje (numer telefonu i kwotę doładowania) zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.

Innym sposobem doładowania konta w ofercie na kartę może być też skorzystanie z aplikacji mobilnej konkretnego operatora. Należy pobrać ją na swój smartfon, a następnie za jej pośrednictwem uzupełnić saldo.

Warto przy tym pamiętać, że niektórzy operatorzy udostępniają funkcję autodoładowania. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu nie trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu salda. Wystarczy podpiąć swoją kartę płatniczą do aplikacji mobilnej lub do konta na stronie internetowej sieci komórkowej, a należna suma zostanie automatycznie pobrana po zakończeniu poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Inne sposoby doładowania konta

Telefon na kartę można też czasami doładować bezpośrednio z konta bankowego. Jeżeli dany bank świadczy taką usługę, można znaleźć ją po zalogowaniu się na swoje konto internetowe. Innym rozwiązaniem jest też opłacenie salda przez terminal płatniczy w dowolnym punkcie danego operatora. Oprócz tego niektóre firmy dają możliwość doładowania konta z innego telefonu na abonament, który znajduje się w tej samej sieci.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Technologia 5G – już nie tylko dla flagowców. Sprawdź, co jeszcze oferuje smartfon ze średniej półki cenowej!

3 minut czytania
5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który powoli, lecz nieuchronnie zastępuje technologię 4G. Oferuje znacznie większą wydajność – prędkość transmisji osiągającą nawet…
Artykuły partnerskie

Jak działa Klub Flex?

2 minut czytania
Nieważne, czy jesteś studentem, czy zabieganym freelancerem – w Klubie Flex czekają na Ciebie ekstra kody promocyjne i rabaty! Szukasz nowego smartfona?…
Artykuły partnerskie

Pułapki i haczyki w umowach na Internet, których warto się wystrzegać

2 minut czytania
Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu, więc zapewne zależy Ci na wyborze najbardziej nowoczesnych i korzystnych usług. Na co zwrócić uwagę, przeglądając…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *