Artykuły partnerskie

Jak doładować telefon w ofercie na kartę?

2 minut czytania

Telefon na kartę to wygodne i opłacalne rozwiązanie, które wciąż cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców sieci komórkowych. Aby korzystać z usług w ramach takiej oferty, należy pamiętać o regularnym doładowywaniu konta prepaid. Na szczęście można to zrobić na kilka prostych sposobów.

Tradycyjny sposób doładowywania konta w ofercie na kartę

Oferty prepaid cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród użytkowników sieci komórkowych. Coraz częściej stanowią równie atrakcyjne rozwiązanie co umowy abonamentowe, a przy tym nie wymagają zawierania długoterminowego zobowiązania, przez co są bardziej elastyczne. Operatorzy udostępniają różne sposoby na doładowanie telefonu. Najpowszechniejszą metodą jest wykorzystanie specjalnego kodu. W tym celu trzeba kupić kartę – można dostać ją m.in. w kioskach, supermarketach, sklepach spożywczych lub na stacjach benzynowych. Następnie należy zdrapać znajdujący się na niej pasek farby, pod którym znajduje się kod doładowujący. Aby zasilić konto, trzeba wpisać ciąg cyfr i znaków zgodnie z instrukcją znajdującą się na zakupionej karcie, a na koniec zatwierdzić operację (najczęściej poprzez wciśnięcie przycisku dzwonienia na klawiaturze telefonu). Najpóźniej po kilku minutach konto powinno zostać doładowane.

Obecnie zamiast zdrapek coraz częściej stosuje się wydruki prosto z terminalu, które przypominają zwykłe paragony. Zawierają one niepowtarzalny kod doładowujący i działają w dokładnie taki sam sposób co tradycyjne karty.

Jak doładować telefon na kartę online?

Aby umożliwić klientom łatwe i szybkie doładowywanie konta w ofercie na kartę, operatorzy bardzo często pozwalają na wykonanie tej operacji online, bez konieczności wychodzenia z domu. Typowym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z oficjalnej strony internetowej danej sieci. W zależności od rozwiązań proponowanych przez konkretnego operatora użytkownik musi zalogować się tam na swoje konto lub po prostu otworzyć witrynę umożliwiającą doładowanie, a następnie wpisać informacje (numer telefonu i kwotę doładowania) zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.

Innym sposobem doładowania konta w ofercie na kartę może być też skorzystanie z aplikacji mobilnej konkretnego operatora. Należy pobrać ją na swój smartfon, a następnie za jej pośrednictwem uzupełnić saldo.

Warto przy tym pamiętać, że niektórzy operatorzy udostępniają funkcję autodoładowania. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu nie trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu salda. Wystarczy podpiąć swoją kartę płatniczą do aplikacji mobilnej lub do konta na stronie internetowej sieci komórkowej, a należna suma zostanie automatycznie pobrana po zakończeniu poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Inne sposoby doładowania konta

Telefon na kartę można też czasami doładować bezpośrednio z konta bankowego. Jeżeli dany bank świadczy taką usługę, można znaleźć ją po zalogowaniu się na swoje konto internetowe. Innym rozwiązaniem jest też opłacenie salda przez terminal płatniczy w dowolnym punkcie danego operatora. Oprócz tego niektóre firmy dają możliwość doładowania konta z innego telefonu na abonament, który znajduje się w tej samej sieci.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Czym wyróżnia się iPhone 14 i czy warto zwrócić na niego uwagę?

3 minut czytania
Każda premiera nowej odsłony smartfona Apple wywołuje spore zainteresowanie. Podobnie było kilka miesięcy temu z debiutem iPhone’a 14 oraz jego trzech bardziej…
Artykuły partnerskie

Czy Samsungi z serii M są warte swojej ceny?

2 minut czytania
Smartfony z roku na rok stają się coraz droższe. Jest to związane z rosnącym zaawansowaniem technologicznym oraz progresującą inflacją. Nie warto przepłacać….
Technologie

Nowości od Samsung - Galaxy Z Flip4 i Fold4, Galaxy Watch5

7 minut czytania
Firma Samsung na 2022 rok przewidziała kilka bardzo ciekawych nowości, które niebawem będą dostępne do nabycia. Ze względu na zastosowane nowości technologiczne,…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.