Artykuły partnerskie

Jak doładować telefon w ofercie na kartę?

2 minut czytania

Telefon na kartę to wygodne i opłacalne rozwiązanie, które wciąż cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców sieci komórkowych. Aby korzystać z usług w ramach takiej oferty, należy pamiętać o regularnym doładowywaniu konta prepaid. Na szczęście można to zrobić na kilka prostych sposobów.

Tradycyjny sposób doładowywania konta w ofercie na kartę

Oferty prepaid cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród użytkowników sieci komórkowych. Coraz częściej stanowią równie atrakcyjne rozwiązanie co umowy abonamentowe, a przy tym nie wymagają zawierania długoterminowego zobowiązania, przez co są bardziej elastyczne. Operatorzy udostępniają różne sposoby na doładowanie telefonu. Najpowszechniejszą metodą jest wykorzystanie specjalnego kodu. W tym celu trzeba kupić kartę – można dostać ją m.in. w kioskach, supermarketach, sklepach spożywczych lub na stacjach benzynowych. Następnie należy zdrapać znajdujący się na niej pasek farby, pod którym znajduje się kod doładowujący. Aby zasilić konto, trzeba wpisać ciąg cyfr i znaków zgodnie z instrukcją znajdującą się na zakupionej karcie, a na koniec zatwierdzić operację (najczęściej poprzez wciśnięcie przycisku dzwonienia na klawiaturze telefonu). Najpóźniej po kilku minutach konto powinno zostać doładowane.

Obecnie zamiast zdrapek coraz częściej stosuje się wydruki prosto z terminalu, które przypominają zwykłe paragony. Zawierają one niepowtarzalny kod doładowujący i działają w dokładnie taki sam sposób co tradycyjne karty.

Jak doładować telefon na kartę online?

Aby umożliwić klientom łatwe i szybkie doładowywanie konta w ofercie na kartę, operatorzy bardzo często pozwalają na wykonanie tej operacji online, bez konieczności wychodzenia z domu. Typowym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z oficjalnej strony internetowej danej sieci. W zależności od rozwiązań proponowanych przez konkretnego operatora użytkownik musi zalogować się tam na swoje konto lub po prostu otworzyć witrynę umożliwiającą doładowanie, a następnie wpisać informacje (numer telefonu i kwotę doładowania) zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.

Innym sposobem doładowania konta w ofercie na kartę może być też skorzystanie z aplikacji mobilnej konkretnego operatora. Należy pobrać ją na swój smartfon, a następnie za jej pośrednictwem uzupełnić saldo.

Warto przy tym pamiętać, że niektórzy operatorzy udostępniają funkcję autodoładowania. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu nie trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu salda. Wystarczy podpiąć swoją kartę płatniczą do aplikacji mobilnej lub do konta na stronie internetowej sieci komórkowej, a należna suma zostanie automatycznie pobrana po zakończeniu poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Inne sposoby doładowania konta

Telefon na kartę można też czasami doładować bezpośrednio z konta bankowego. Jeżeli dany bank świadczy taką usługę, można znaleźć ją po zalogowaniu się na swoje konto internetowe. Innym rozwiązaniem jest też opłacenie salda przez terminal płatniczy w dowolnym punkcie danego operatora. Oprócz tego niektóre firmy dają możliwość doładowania konta z innego telefonu na abonament, który znajduje się w tej samej sieci.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Czy Samsungi z serii M są warte swojej ceny?

2 minut czytania
Smartfony z roku na rok stają się coraz droższe. Jest to związane z rosnącym zaawansowaniem technologicznym oraz progresującą inflacją. Nie warto przepłacać….
Technologie

Nowości od Samsung - Galaxy Z Flip4 i Fold4, Galaxy Watch5

7 minut czytania
Firma Samsung na 2022 rok przewidziała kilka bardzo ciekawych nowości, które niebawem będą dostępne do nabycia. Ze względu na zastosowane nowości technologiczne,…
Artykuły partnerskieTechnologie

Samsung – jaki smartfon wybrać w 2022 roku? Ranking

3 minut czytania
Smartfony Samsung są w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych telefonów zarówno na świecie, jak w Polsce. W 2022 mamy z czego wybierać! Oprócz…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *