Artykuły partnerskieCyberbezpieczeństwo

Co pozwoli skutecznie kontrolować ciągłość działania infrastruktury informatycznej?

2 minut czytania

Dla każdej firmy prowadzącej działalność w obecnych, silnie scyfryzowanych realiach rynkowych, nawet krótkotrwała utrata ciągłości funkcjonowania infrastruktury informatycznej oznacza realne, mierzalne straty finansowe. Awariom w obrębie infrastruktury IT można jednak skutecznie zapobiegać, a jednym z najskuteczniejszych sposobów prewencji jest odpowiednio dobrany do potrzeb firmy monitoring IT. Najlepiej stawiać na rozwiązania kompleksowe i maksymalnie zautomatyzowane, dzięki którym można w efektywny sposób sprawować kontrolę nad całą infrastrukturą IT.

Rola i zadania monitoringu IT

W każdym przypadku, niezależnie od wielkości nadzorowanej infrastruktury IT, zasadniczym zadaniem monitoringu IT jest identyfikacja potencjalnych zagrożeń i informowanie o możliwości wystąpienia awarii zanim do niej faktycznie dojdzie. Im wcześniej monitoring IT wykryje zagrożenie i prześle alert, tym więcej czasu zyskują administratorzy danej infrastruktury informatycznej na skuteczną eliminację problemu.

Informowanie o możliwości wystąpienia awarii nie jest jedynym zadaniem monitoringu IT. Jest on również odpowiedzialny za gromadzenie danych, które pozwalają optymalizować nadzorowane środowisko IT w taki sposób, by wyeliminować czynniki zagrażające bezpieczeństwu IT bądź maksymalnie ograniczyć ryzyko ich wystąpienia.

Zalety monitoringu IT Rittal

Odpowiedni nadzór nad infrastrukturami IT, szczególnie tymi rozbudowanymi, zapewniają jedynie rozwiązania kompleksowe i dopasowane do specyfiki konkretnego środowiska IT. Aby zapewnić skuteczny monitoring IT i ochronę przed współczesnymi cyberzagrożeniami, firma Rittal stworzyła koncepcję Smart Monitoring, której najważniejsze cechy to:

  • automatyzacja praktycznie wszystkich procesów nadzorowania,
  • bardzo wczesna identyfikacja krytycznych odchyleń od zadanych wartości,
  • przekazywanie dokładnych danych co do dostępności oraz mocy każdego elementu nadzorowanej infrastruktury IT,
  • stały monitoring oraz rejestracja parametrów pracy poszczególnych urządzeń,
  • rejestracja i komunikowanie danych pomiarowych,
  • dostęp do skutecznych opcji pomocy, ułatwiające codzienną obsługę centrum danych.

Monitoring IT firmy Rittal – niezawodność, wydajność, bezpieczeństwo

Monitoring IT pozwala zachować większą i pełniejszą kontrolę nad infrastrukturą informatyczną w danej organizacji, dzięki czemu dane przetwarzane w jej obrębie są skutecznie zabezpieczone przed niepowołanym dostępem lub utratą w wyniku działania niepożądanych czynników zewnętrznych. Oferta Rittal w zakresie monitoringu IT to elastyczne, dopasowane do indywidualnych wymagań i efektywne kosztowo oraz energooszczędne rozwiązania, dzięki którym w łatwy sposób można zwiększyć bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej w danej organizacji. Zmniejszone ryzyko wystąpienia przerw w dostępie do infrastruktury IT przekłada się na realne, wymierne oszczędności niezależnie od profilu czy skali działalności.

Więcej informacji na temat monitoringu IT oraz dostępnych rozwiązań można znaleźć na stronie internetowej firmy Rittal pod adresem https://datacenter.rittal.com.pl/infrastruktura-it/monitoring-it/. Zachęcamy do odwiedzenia jej oraz do zapoznania się z pełną ofertą Rittal.

Powiązane wspisy
WIKI i słowniki

Atak hakerski - próba uzyskania nieautoryzowanego dostępu do systemu komputerowego lub sieci

2 minut czytania
Atak hakerski to działanie mające na celu uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do systemu komputerowego lub sieci. Atak ten jest jednym z najczęstszych rodzajów…
Cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w chmurze - najnowsze trendy i wyzwania

16 minut czytania
W ostatnich latach chmura stała się jednym z najpopularniejszych sposobów przechowywania danych i realizacji usług internetowych. Przyczynił się do tego rozwój technologii,…
Artykuły partnerskie

Dlaczego warto zainwestować w zasilacz awaryjny UPS? Zobacz, kiedy może Cię uratować!

2 minut czytania
Nie jesteś pewien, czy warto inwestować w zasilacz awaryjny? Odpowiednio dobrany pozwoli zabezpieczyć Twój komputer osobisty i sprzęt sieciowy przed poważnymi skutkami…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *