Poradniki

5 serwisów o wysokim DR, TF i CF, w których za darmo opublikujesz artykuły z linkami zwrotnymi

3 minut czytania

Działania SEO off-site mają wiele obliczy. Skupiają się głównie na pozyskiwaniu linków zewnętrznych. W celu ich dywersyfikacji stosowane są różne metody. Pozyskujemy linki z katalogów, NAP’ów, ogłoszeń, serwisów społecznościowych, forów dyskusyjnych, galerii, precli, profili, zaplecz czy wpisów gościnnych itd. Za najbardziej wartościowe ale zarazem najbardziej kosztowne uważa się linki z tak zwanych artykułów sponsorowanych. Metoda ta polega na przygotowaniu w miarę dobrej jakości artykułów, przedstawiających wartość dla użytkownika, w której znajduje się link (dofollow, nofollow, brandowy czy exact match) do naszego serwisu. Następnie artykuły te publikujemy – najczęściej odpłatnie w serwisie lub blogu o dość dobrej „reputacji”.

Publikacja artykułów sponsorowanych na serwisach zewnętrznych z linkami prowadzącymi do naszego serwisu to metoda, która obecnie odznacza się jedną z lepszych skuteczności w zakresie pozycjonowania stron internetowych. Na rynku jest wiele blogów i serwisów oferujących taką możliwość odpłatnie. Koszt takiej publikacji wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych (w serwisach o dużej oglądalności i wysokich parametrach SEO). Nie wszyscy wiedzą jednak, że w sieci dostępnych jest także kilka platform oferujących tę możliwość zupełnie za darmo!

Poniższe propozycje są szczególne. W internecie znajdziecie wiele platform blogowych, na których założycie darmowe blogi i wprowadzicie tam swoje posty. Niedogodnością jest w takim rozwiązaniu to, że blog jest zwykle tworzony w subdomenie, a więc niejako odcięty od “mocy” skumulowanej w domenie głównej. Poniższe propozycje są wyjątkowe, ponieważ każdy post lub kanał tworzony w ramach poniższych serwisów jest publikowany w ramach domeny głównej, co jest niewątpliwym atutem w kontekście SEO i linków zwrotnych.

Innym z powodów, dla których warto jest skorzystać z tych serwisów jest możliwość publikacji artykułu w innym języku niż pozycjonowana strona. To pożądana dywersyfikacja związana z przeprowadzoną kampanią SEO – dywersyfikacja również samych słów kluczowych prowadzących do naszego serwisu.

1.telegra.ph

DR: 83 TF:30 CF:63

Obecnie jeden z najlepszych serwisów do publikacji artykułów. Jego jedynym minusem jest konieczność podlinkowania każdego wpisu, ponieważ są one publicznie dostępne, ale nie sposób do nich dotrzeć bez samodzielnej “promocji”.

Otwórz platformę

linki dofollow
nie wymaga logowania
dowolny pojedynczy wpis
WYSIWYG


2. teletype.in

DR:78 TF:26 CF:44

Kolejny bardzo dobry serwis. Jeżeli publikujesz częściej, Twoje wpisy powinny się ładnie indeksować. Przytłaczające może być jednak dominacja użytkowników rosyjskich. Serwis ma też dość nieprzyjazne URI, gdzie przed każdym “blogiem” znajduje się znak @, a odnośniki do poszczególnych wpisów są generowane i nieprzyjazne SEO.

Otwórz platformę

linki dofollow
uri – generowane – nieprzyjazne seo
wymaga logowania
blogowanie
WYSIWYG

3.medium.com

DR: 94, TF:82, CF:80

Potężne medium, pomimo braku atrybutu dofollow. Linki w tym medium są linkami nie dość, że nofollow to jeszcze ugc czyli User Generated Content. Potężne parametry zaufania jak Domain Rating, Trust Flow czy Citation Flow są warte zachodu nawet przy tych parametrach backlinków – np. w celu zwiększenia zaufania naszej witryny.

Otwórz platformę

ugc nofollow
uri przyjazne seo
wymaga logowania
blogowanie

WYSIWYG

4. rentry.co

DR: 64, TF:14, CF:54

Kolejny serwis umożliwiający nieodpłatną publikację artykułów. Jego zaletą jest możliwość wprowadzenia pojedynczego wpisu bez konieczności zakładania bloga. 

Otwórz platformę

nofollow
uri – generowane – nieprzyjazne seo

nie wymaga logowania
dowolny pojedynczy wpis

brak WYSIWYG – dziwna składnia pisania

5. telescope.ac

DR: 56, TF:14, CF:43

Serwis umożliwiający darmowe prowadzenia bloga w domenie głównej. Jego zaletą są przyjazne adresu uri.

Otwórz platformę

nofollow
uri przyjazne seo

wymaga logowania

blogowanie

Wskazane serwisy są obecnie najpopularniejsze i na tak zwanym topie. Do dyspozycji mamy jeszcze tzw. wschodzące gwiazdy, które mogą okazać się także czarnym koniem. Warte zatem rozważania są jeszcze:

6. EuroDaily.org

Platforma do publikacji artykułów o podobnej zasadzie co telegra.ph. Minusem jest konieczność podlinkowania wpisu.

Otwórz platformę

linki dofollow

uri przyjazne seo

nie wymaga logowania
dowolny pojedynczy wpis
WYSIWYG

7. GoodPost.pl

Platforma do publikacji artykułów o podobnej zasadzie co telegra.ph. Minusem jest konieczność podlinkowania wpisu.

Otwórz platformę

linki dofollow

uri przyjazne seo

nie wymaga logowania
dowolny pojedynczy wpis
WYSIWYG

37 posty

O autorze
Kierownik projektów IT oraz koordynator ds. cyberbezpieczeństwa.
Hobbystycznie prowadzę kilka serwisów internetowych oraz blogi.
Moje główne zainteresowania to: zarabianie przez internet, sposoby monetyzacji serwisów internetowych, dochód pasywny, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, prywatność i ochrona danych osobowych, polityki publiczne w szczególności polityki zdrowia publicznego.
Artykuły
  Powiązane wspisy
  Poradniki

  Linki wewnętrzne a pozycjonowanie - On-site SEO

  16 minut czytania
  Działania SEO dzielimy na dwie główne kategorie – On-site – działania bezpośrednio na pozycjonowanej stronie oraz Off-site – czyli działania poza pozycjonowaną…
  Artykuły partnerskiePoradniki

  Co to jest treść SEO? Przewodnik po tworzeniu treści dla SEO

  6 minut czytania
  Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z marketingiem w wyszukiwarkach, z pewnością słyszałeś na spotkaniach termin „SEO content”. Przewodnik dla początkujących, jak tworzyć…
  Poradniki

  Jak zwiększyć ruch na stronie z wyszukiwarek - SEM, SEO, PPC

  15 minut czytania
  Nie tak dawno pisałem o tym, że niezależnie od celu w jakim prowadzony jest serwis internetowy, czy to związanym ze sprzedażą produktów,…
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *