Artykuły partnerskiePorównania zestawienia

Internet mobilny na co zwrócić uwagę

4 minut czytania
Photo of satisfied woman in black clothing looking on camera while using cell phone with joy over red background

Internet mobilny to coraz częściej wybierana przez klientów alternatywa w stosunku do tradycyjnego internetu stacjonarnego. Istotne jest jednak, by w gąszczu ofert wybrać taką, która stanowi dla nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Na co zwrócić uwagę wybierając internet mobilny?

Dobierz pakiet danych do swoich potrzeb

Pakiet danych internetu mobilnego to najistotniejszy czynnik, którym kierujemy się przy wyborze określonej oferty. Ilość danych w ramach abonamentu definiuje, jak długo i z jaką jakością będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii zarówno samodzielnie, jak i w gronie najbliższej rodziny. 

Dla klientów, którzy z internetu korzystają sporadycznie, pakiet O! SZYBKI 30 GB! 5G od OTVARTA stanowi najlepsze rozwiązanie. Im większe nasze potrzeby względem użytkowania internetu mobilnego, tym bogatszą ofertę możemy wybrać. 

Internet Mobilny 21 GB

Oczywiście im mniejszy pakiet, tym niższa cena miesięcznego abonamentu. Wspomniany wcześniej pakiet OTVARTA 30 GB to koszt zaledwie 29.99 złotych miesięcznie. Największa, najbardziej spektakularna opcja w ofercie OTVARTA to pakiet internetowy O! SZYBKI 200 GB! + 200 W NOC! 5G, którego miesięczny koszt to zaledwie 79.99 złotych.

Czy zasięg internetu mobilnego jest dostępny w moim miejscu zamieszkania?

Internet mobilny i jego zasięg w każdym miejscu w Polsce od lat stanowił przedmiot dyskusji i rywalizacji pomiędzy różnymi firmami. I choć każda oferta internetu mobilnego jest naprawdę atrakcyjna, jak upewnijmy się, że jest to rozwiązanie, która będzie działało w naszym miejscu zamieszkania? 

OTVARTA to operator, który swoim zasięgiem obejmuje znaczną część terenu Polski. Jeśli chcemy upewnić się, że sieć jest także dostępna w naszym mieście, z łatwością zweryfikujemy to na stronie internetowej operatora. Nie wiemy, jak zapytać o taką próbną ofertę? Wystarczy, że udamy się do jednego z  ponad 100 punktów sprzedaży OTVARTA, gdzie specjaliści zajmą się naszą sprawą i dobiorą najlepsze rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb. 

Dostępność do innowacyjnej sieci 5G

Przeglądając różnorodne oferty internetu mobilnego, z pewnością niejednokrotnie natkniemy się na informację o zadziwiającej szybkości łącza LTE/4G. Warto jednak uwzględnić rozwój technologiczny i otwarcie się na nowoczesną infrastrukturę 5G. 

Internet mobilny OTVARTA

Sieć 5G to nie tylko szybszy i znacznie stabilniejsze łącze internetowe, choć oczywiście jest w tym dużo prawdy. 5G dostępne za pośrednictwem OTVARTA daje nam możliwość realizowania transferu na poziomie nawet do 600 Mb/s. To duży krok w stronę rewolucji technologicznej na skalę światową – na każdym urządzeniu przenośnym.

Już dzisiaj obserwujemy coraz większą liczbę urządzeń kompatybilnych z technologią 5G, chociaż trudno na razie mówić o tym, że jest to standard na polskim rynku. Zgodnie z założeniami, już w 2025 roku każdy z nam będzie mieć dostęp do 5G. Dzisiaj jednak bardzo ciężko znaleźć dostawcę internetu bezprzewodowego, który gwarantuje nam taki skok technologiczny swoich usług. OTVARTA jest jednym z pierwszych na rynku operatorów, który udostępnia technologię 5G – nowoczesną infrastrukturę, która między innymi eliminuje problemy opóźnień w transmisji, jak i przeciążeń nadajników. 

Możliwość skorzystania z internetu mobilnego w dowolnym miejscu

Czy internet mobilny to rozwiązanie, które jest odpowiednie jedynie dla osób chcących zapewnić domownikom stabilny dostęp do łącza internetowego? Oczywiście, ale na tym wcale nie kończy się zastosowanie tej technologii.

Wysokiej jakości internet mobilny OTVARTA pozwoli nam na skorzystanie z jego dobrodziejstw w dowolnym miejscu i na każdym urządzeniu, bez względu na to, czy jest to telewizor, laptop, konsola, komputer czy smartfon. Wybieramy się na krótki wypad za miasto? Warto mieć ze sobą stabilny internet mobilny, który nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji. Planujemy pracować w kawiarni lub innym, sprzyjającym kreatywności miejscu? Nie ma co polegać na publicznych sieciach Wi-Fi. Zabierzmy ze sobą swój internet mobilny i cieszmy się z maksymalnej wydajności łącza internetowego. 

To, co odróżnia sieć OTVARTA od innych dostawców usług internetu mobilnego w Polsce, to różnorodność opcji dostępu do niego. Standardowo korzystamy z dynamicznego adresu IP, co jest obecnie powszechną praktyką. To jednak nie wszystko. OTVARTA ma w swojej ofercie także wybór stałego adresu IP, zarówno w publicznego, jak i prywatnego.

Internet mobilny 31 GB

Cena umowy internetu mobilnego i warunki umowy 

Co jeszcze jest istotne w procesie wyboru oferty internetu mobilnego? Oczywiście cena miesięcznego abonamentu i warunki umowy. Od wielu lat już narzekamy na problem zbyt długich umów, liczących dwa, trzy, a nawet pięć lat. 

Na czym najbardziej zależy klientom? Na transparentnych warunkach współpracy, krótkich okresach abonamentu i dowolności w obszarze zmiany pakietu. OTVARTA zapewnia nam maksymalną wygodą w aspekcie podpisywania umowy. Wszystkie pakiety internetu mobilnego są oferowane na zasadzie umowy na czas nieokreślony bez minimalnego okresu trwania umowy. Jeśli więc po dwóch miesiącach będziemy chcieli zrezygnować z internetu mobilnego 5G OTVARTA – będziemy mogli to zrobić. Dodatkowo w ramach każdej umowy klient ma możliwość wyboru karty e-sim. To innowacyjny ewenement na rynku internetu mobilnego, który już w ciągu kilku lat stanie się standardem. 

Internet mobilny to wsparcie w nauce, pracy i rozrywce, której oddajemy się w domu. Zadbajmy, by momenty korzystania z internetu zawsze były dla nas komfortowe i płynęły w miłej atmosferze. OTVARTA dzięki swojej ofercie jest w stanie zapewnić nam to i jeszcze więcej w niskiej cenie czyniąc swoją propozycję bezkonkurencyjną na rynku. 

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskieSieci Komputerowe

Modem z internetem do laptopa – jaki wybrać?

3 minut czytania
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Chcesz korzystać z sieci na komputerze? Do wyboru masz różne rodzaje routerów lub modemów z internetem do laptopa. Sprawdź, co…
Zarabianie w internecie

35 systemów do zarabiania na wypełnianiu płatnych ankiet internetowych - test zarobków

11 minut czytania
Podczas przeglądania różnych opcji zarabiania przez internet, natrafiłem na popularną metodę, jaką jest wypełnianie ankiet online. Postanowiłem przeprowadzić test, aby ocenić, czy…
Internet rzeczyTechnologie

Światłowód a rozwiązania smart home - dlaczego warto postawić na superszybki internet

4 minut czytania
Smart home to nieodzowny element przyszłości w naszych mieszkaniach i domach. Kluczową rolę dla poprawnego działania systemu odgrywa jakość i szybkość połączenia…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.