Artykuły partnerskieTechnologie

Zalety i wady aparatów Polaroid z natychmiastowym wydrukiem

3 minut czytania
Top view of a flat lay female hand holds a polaroid picture with a heart next to the film camera in case and notebook and pen lie on a dark tabletop. Honeymoon memories concept. Advertising space

Polaroid to kultowa marka. To właśnie ten producent stworzył przełomowy aparat natychmiastowy, który umożliwiał błyskawiczne uzyskiwanie odbitek w kilka sekund po naciśnięciu spustu migawki. Chociaż dziś wydaje się oczywista taka natychmiastowość fotografii, to jednak w XX wieku była to istna rewolucja. Ale i dziś – w dobie fotografii cyfrowej – fotografia natychmiastowa wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj wady i zalety aparatów Polaroid.

Zalety i wady aparatów Polaroid z natychmiastowym wydrukiem

Polaroid to kultowa marka. To właśnie ten producent stworzył przełomowy aparat natychmiastowy, który umożliwiał błyskawiczne uzyskiwanie odbitek w kilka sekund po naciśnięciu spustu migawki. Chociaż dziś wydaje się oczywista taka natychmiastowość fotografii, to jednak w XX wieku była to istna rewolucja. Ale i dziś – w dobie fotografii cyfrowej – fotografia natychmiastowa wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj wady i zalety aparatów Polaroid.

Co to jest fotografia natychmiastowa?

Fotografię natychmiastową kojarzy tak naprawdę niemal każdy – to te małe odbitki z białymi lub różnokolorowymi ramkami. Istotą tego typu aparatów jest to, że już w kilka chwil po naciśnięciu spustu migawki, otrzymuje się gotową odbitkę. W czasach gdy konieczne było chodzenie z filmem światłoczułym do fotolabu lub własnej ciemni i długie oczekiwanie, czy zdjęcia się udały, była to prawdziwa rewolucja.

Co ciekawe, fotografia natychmiastowa służyła także do wysyłania np. zdjęć intymnych czy rozsyłania pikantnych zdjęć wśród zakochanych. Wynikało to z tego, że w przeciwieństwie do fotografowania na materiale światłoczułym, aparat Polaroid pozwalał na danie odbitki bezpośrednio adresatowi lub adresatce i nie musiała ona przejść przez ręce laboranta, gdzie mogłoby dojść np. do wycieku takich fotografii.

Fotografia natychmiastowa w erze fotografii cyfrowej

Obecnie zdjęcia można wysyłać na setki sposobów, a możliwość obejrzenia obrazów natychmiast po wykonaniu ekspozycji jest czymś naturalnym. Czy zatem wciąż fotografia natychmiastowa ma sens? Jak najbardziej tak! Okazuje się, że wciąż wielu pasjonatów fotografowania chce poczuć ten dreszczyk emocji, gdy otrzymuje się z danego naświetlania niepowtarzalną, unikatową odbitkę.

Poza tym fotografia natychmiastowa daje bardzo fajne efekty wizualne. Unikatowy styl odbitki otoczonej białą lub różnokolorową ramką stał się już kultowy. Dodatkowo pozwala na ciekawą, kreatywną zabawę. Taką ramkę możesz wykorzystać do podpisania zdjęcia czy napisania fajnej wiadomości.

Wady i zalety aparatów Polaroid

Rozpocznij przygodę z fotografią natychmiastową i aparatami Polaroid. Poznaj wady i zalety tego typu robienia zdjęć.

Zalety aparatów natychmiastowych Polaroid:

  • Unikatowe odbitki – każda odbitka wydrukowana przez taki aparat jest niepowtarzalnym unikatem. To chyba najwierniejszy sposób oddania “magii” i wyjątkowości każdej chwili. Dzięki temu można poczuć unikatową atmosferę np. wspólnego robienia zdjęć z bliskimi.
  • Świetna stylistyka aparatów – aparaty Polaroid, które znajdziesz na cyfrowe.pl już od początku swego istnienia stały się ikonami stylu. Wyróżniająca się, ponadczasowa stylistyka sprawia, że taki aparat natychmiastowy jest nie tylko wyjątkowym sprzętem do fotografowania, ale także znakomitym gadżetem.
  • Duża liczba różnego rodzaju wkładów – aparaty Polaroid pozwalają na wykorzystanie różnego rodzaju wkładów natychmiastowych, które wyróżniają się znakomitą jakością obrazu. Baw się fotografią natychmiastową!
  • Wytrzymałe odbitki – odbitki wykonywane Polaroidami mogą poszczycić się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu stają się pamiątką na długi czas.
  • Błyskawiczne działanie – już po chwili odbitka jest gotowa.
  • Świetny prezent dla dzieci – prosta obsługa sprawia, że dzieciaki mogą z takim aparatem rozpocząć przygodę z fotografią. 
  • Kompaktowa konstrukcja – niska waga i małe gabaryty pozwalają z łatwością zabrać ten sprzęt np. na każdą imprezę.

Wady aparatów Polaroid

Jak każde rozwiązanie aparaty Polaroid posiadają pewne wady. Nie przeszkodzą one w zabawie z fotografią natychmiastową, ale warto je znać.

  • Konieczność dokupowania wkładów z materiałami natychmiastowymi – aby wykonywać zdjęcia z Polaroida, konieczne jest wyposażenie się we wkład z materiałem światłoczułym. Na szczęście taki wkład nie jest drogi, a w dodatku gdy zakupi się go w pakiecie, cena będzie jeszcze korzystniejsza. 
94 posty

O autorze
Kierownik projektów IT oraz koordynator ds. cyberbezpieczeństwa. Hobbystycznie prowadzę kilka serwisów internetowych oraz blogi. Moje główne zainteresowania to: zarabianie przez internet, sposoby monetyzacji serwisów internetowych, dochód pasywny, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, prywatność i ochrona danych osobowych, polityki publiczne w szczególności polityki zdrowia publicznego.
Artykuły
Powiązane wspisy
Zarabianie w internecie

Czy warto śledzić ruchy innych traderów? Co warto wiedzieć o social tradingu?

2 minut czytania
Chcesz korzystać z wiedzy i doświadczenia innych traderów? Social trading będzie zatem rodzajem inwestowania, który pokochasz! Sprawdź, czego można nauczyć się, śledząc…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.