Artykuły partnerskie

Jakie korzyści przyniesie Twojej firmie chmura internetowa?

2 minut czytania

Z roku na rok popularność chmur obliczeniowych rośnie. Nic w tym dziwnego! Cloud computing to rozwiązanie, które oferuje firmom ogrom możliwości i idzie ramię w ramię z biznesem. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie w Twojej organizacji.

Realne oszczędności

Dzięki zastosowaniu chmury obliczeniowej nie musisz kupować specjalnego sprzętu i oprogramowania, płacić za obsługę centrum danych, ani martwić się utrzymaniem własnego serwera. A w dodatku, ponosisz koszty tylko za faktycznie zużyte zasoby. 

Maksymalna wydajność

Cloud computing to gwarancja niezawodnej wydajności przy minimalnych nakładach finansowych. Nad bezpieczeństwem danych czuwa sprzęt najnowszej generacji, dotychczas nieosiągalny dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Opłaty za faktycznie zużycie

Płacisz tylko za to, ile faktycznie zużyjesz. Chmura obliczeniowa daje możliwość elastycznego skalowania mocy obliczeniowej i przepustowości. Przez cały czas możesz samodzielnie monitorować stan wykorzystania zasobów oraz dowolnie zwiększać je i zmniejszać, w zależności od potrzeb w danym momencie. 

Gwarancja bezpieczeństwa danych

Mimo tego, że największym bezpieczeństwem w dalszym ciągu wyróżniają się prywatne chmury internetowe, dostawcy chmur publicznych stale ulepszają swoje zabezpieczenia, chroniąc dane, aplikacje i infrastrukturę. Warto pamiętać, że ewentualne wycieki danych, do których dochodzi niezwykle rzadko, wynikają zwykle z nieprawidłowego użytkowania. 

Szybko i niezawodnie

Zacznij korzystać z usługi zaraz po wykupieniu dostępu i ciesz się niezawodną pracą swoich aplikacji. Cloud computing to technologia wyjątkowo odporna na awarie, dzięki niezależności od sprzętu komputerowego. Nawet jeśli przytrafi Ci się usterka, nigdy nie utracisz swoich danych. 

Zaawansowane usługi w zasięgu ręki

Wraz z rozwiązaniem chmurowym zyskujesz dostęp do szeregu usług powiązanych, których samodzielne wdrożenie w firmie wymagałoby znacznych nakładów finansowych. Potrzebujesz systemu do testowania aplikacji mobilnych, oglądania filmów czy kodowania muzyki? Z cloud computing to żaden problem!

Dostęp z dowolnego miejsca na świecie

Zasoby przechowywane w chmurze są dostępne 24 godziny na dobę, wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu. Dodatkowo możesz się nimi dzielić i przekazywać dostępy oraz pracować w kilka osób na jednym dokumencie w tym samym czasie. 

Więcej na temat zalet korzystania z chmury internetowej przeczytasz tutaj:
https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cloud/korzysci-z-wykorzystania-chmury/

66 posty

O autorze
Kierownik projektów IT oraz koordynator ds. cyberbezpieczeństwa. Hobbystycznie prowadzę kilka serwisów internetowych oraz blogi. Moje główne zainteresowania to: zarabianie przez internet, sposoby monetyzacji serwisów internetowych, dochód pasywny, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, prywatność i ochrona danych osobowych, polityki publiczne w szczególności polityki zdrowia publicznego.
Artykuły
  Powiązane wspisy
  WIKI i słowniki

  Atak hakerski - próba uzyskania nieautoryzowanego dostępu do systemu komputerowego lub sieci

  2 minut czytania
  Atak hakerski to działanie mające na celu uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do systemu komputerowego lub sieci. Atak ten jest jednym z najczęstszych rodzajów…
  Cyberbezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo w chmurze - najnowsze trendy i wyzwania

  16 minut czytania
  W ostatnich latach chmura stała się jednym z najpopularniejszych sposobów przechowywania danych i realizacji usług internetowych. Przyczynił się do tego rozwój technologii,…
  Artykuły partnerskie

  Dobrej jakości tusze, tonery oraz inne akcesoria niezbędne do druku - adres, który warto znać

  4 minut czytania
  Drukowanie w domu lub w biurze niezbędnych dokumentów oraz innych rzeczy, jest w tej chwili dostępne prawie dla wszystkich. Urządzenia drukujące nie…
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *