Artykuły partnerskie

Jak zrobić własny sklep internetowy

3 minut czytania

W Polsce z roku na rok rozwija się branża e-commerce. Oznacza to, że pojawiają się nowe sklepy internetowe, oferujące najróżniejszą gamę produktów spożywczych, przemysłowych, odzież, elektronikę, części samochodowe i wiele innych. Jeżeli i ty chciałbyś mieć własny sklep internetowy, ale nie wiesz, od czego zacząć, chętnie ci pomożemy. Założenie własnego sklepu internetowego wydaje się w opinii wielu ludzi trudne i kosztowne. Nic bardziej błędnego. Są dwie popularne metody, aby mieć swój sklep internetowy i zacząć w nim sprzedawać, a tym samym zarabiać. Po pierwsze, można zlecić profesjonalnej firmie jego założenie. I właśnie to rozwiązanie jest najkosztowniejszym ze wszystkich. Czy rzeczywiście potrzebny ci jest indywidualnie projektowany sklep online? W blisko 80% przypadków przedsiębiorcom w zupełności wystarczają sklepy oparte o gotowe rozwiązania, czyli platformy sprzedażowe lub sklep internetowy zbudowany przy pomocy kreatora. Właśnie takie rozwiązanie chcemy wam polecić. Z tego artykułu dowiesz się, jak stworzyć własny sklep internetowy w kreatorze WebWave.

Tworzenie własnego sklepu internetowego w kreatorze

 Nie musisz być programistą ani wydawać wielu tysięcy złotych na zbudowanie sklepów internetowych z pomocą doświadczonych firm. Jeżeli w swoim sklepie internetowym chcesz sprzedawać kilkadziesiąt lub kilkaset, a czasami i kilka tysięcy różnych produktów, powinien ci wystarczyć sklep z podstawowymi funkcjonalnościami. Znajdziesz w nim wszystko, co oferuje niemal każdy współcześnie działający sklep. Rozbudowane karty produktów, sprawna i szybka wyszukiwarka z podpowiedziami, a także panel klienta dostępny dla zarejestrowanych użytkowników i to, co naprawdę istotne — sklep internetowy w wersji responsywnej. Założenie sklepu internetowego własnym nakładem pracy jest szybkie, a przede wszystkim intuicyjne. Nie ma ryzyka, że popełnisz błąd, który będzie mógł się negatywnie odbić na sprzedaży konkretnych produktów.

O czym musi pamiętać każdy właściciel sklepu internetowego?

Sprzedaż internetowa jest dziś bardzo mocno regulowana i podlega licznym regulacją. Jeżeli chcesz, aby osoby kupujące w twoim sklepie internetowym nie miały żadnych wątpliwości co do sposobu jego funkcjonowania, nie możesz zapomnieć o tak istotnych rzeczach jak:

  • polityka prywatności,
  • regulamin sklepu internetowego;
  • bezpieczne płatności online,
  • możliwość ustawowego zwrotu bez podania przyczyny,
  • oraz wiele innych,

Kreator, z pomocą którego stworzysz własny sklep internetowy, pomoże ci zadbać o te wszystkie rzeczy. Dzięki niemu nie przeoczysz żadnej z istotnych spraw, bez których sklepy online nie powinny funkcjonować. W przeciwnym wypadku musiałbyś liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego wyboru. Na szczęście, aby założyć sklep internetowy, który będzie zgodny z obowiązującymi wymogami prawa, a jednocześnie atrakcyjny dla klientów, nie musisz zatrudniać grona ekspertów. Kreator WebWave to nowoczesne i bardzo mocno zaawansowane oprogramowanie, które nie tylko pozwala stworzyć sklep internetowy, ale zapewnia również wiele innych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Niektóre z nich, naszym zdaniem najważniejsze przedstawiamy poniżej.

Co powinieneś wiedzieć o swoim nowym sklepie internetowym?

  • Lepsze pozycjonowanie sklepu internetowego — jeśli chcesz, aby jak najwięcej osób docierało do twojego sklepu i składało w nim zamówienia, musisz zadbać o jego SEO. Dzięki temu sklep będzie częściej wyświetlać się w wyszukiwarce Google na ważne dla ciebie słowa kluczowe.
  • Atrakcyjny wygląd sklepu — dla klientów ważne są nie tylko niskie ceny produktów i ich wysoka jakość, ale również to, jaki będzie wyglądać sklep online. Powinien on być nowoczesny, dostosowany do obowiązujących obecnie standardów i wzbudzający zaufanie. Klasyczny sklep internetowy powinien działać szybko i niezawodnie, a jednocześnie być przejrzysty. Ważne również jest to, aby otworzyć sklep internetowy, dostosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, jak smartfony i tablety.
  • Możliwości niestandardowej promocji produktów — jeżeli chcesz wyprzedzić konkurencję, to potencjalni klienci powinni mieć wiele powodów, by kupować właśnie w twoim sklepie, a nie innym. Można to zrobić, zachęcając i przyciągając potencjalnych klientów ciekawymi formami promowania swoich usług lub produktów, a także innymi działaniami marketingu online, jak reklamy kontekstowe.

Ile zapłacimy, jeśli chcemy założyć sklep internetowy?

Przejdźmy teraz do jednej z najciekawszych kwestii, czyli wyjaśnienia ile musimy mieć pieniędzy, aby założyć własny sklep internetowy? Jeżeli zechcemy skorzystać z kreatora WebWave, w okresie po promocji będzie nas to kosztować jedynie 40 złotych miesięcznie. Naszym zdaniem to niezwykle przystępna cena, jak za tak wiele możliwości, z których możemy korzystać przy zakładaniu sklepu internetowego. To, co klienci szczególnie doceniają w tym kreatorze, to np. możliwość swobodnego konfigurowania wyglądu swojego przyszłego sklepu. Jest to możliwe zarówno wtedy, kiedy korzystamy z wbudowanych szablonów, jak i wtedy budujemy sklep ręcznie wg własnej koncepcji.

Powiązane wspisy
Poradniki

E-commerce i SEO: Jak profesjonalna strona internetowa napędza rozwój firmy

4 minut czytania
Żyjemy w epoce cyfrowej, a to oznacza, że większość naszych aktywności, zarówno w perspektywie usługowej, konsumenckiej, jak i biznesowej, przeniosła się do…
Artykuły partnerskieSieci Komputerowe

Modem z internetem do laptopa – jaki wybrać?

3 minut czytania
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Chcesz korzystać z sieci na komputerze? Do wyboru masz różne rodzaje routerów lub modemów z internetem do laptopa. Sprawdź, co…
Artykuły partnerskieUsługi IT

Co zamiast abonamentu z długą umową? Elastyczne oferty komórkowe to nie tylko prepaid

3 minut czytania
ARTYKUŁ SPONSOROWANY W dzisiejszych czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, coraz więcej osób poszukuje elastycznych rozwiązań telekomunikacyjnych. Operatorzy wprowadzają więc…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.