Artykuły partnerskie

Domena i serwer wirtualny – jak wybrać usługi dopasowane do swoich potrzeb?

2 minut czytania

Planujesz uruchomić sklep internetowy lub firmowy landing page? Zatem potrzebujesz szybkiego i funkcjonalnego serwera wirtualnego oraz domeny, która będzie identyfikować Twoje przedsiębiorstwo w sieci. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak działa serwer wirtualny i na co zwrócić uwagę wybierając domenę dla nowej strony www.

W dzisiejszych czasach wydajność strony internetowej to podstawa, aby osiągnąć sukces
w branży i zyskać możliwość wypozycjonowania swojego serwisu na pierwsze strony wyszukiwania w Google. Standardem na ten moment jest wybór odpowiedniej domeny, czyli adresu www, który będzie kojarzony z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jak wybrać i ile kosztują domeny dla stron internetowych?

Wybór domeny dla strony internetowej powinien być dobrze przemyślaną decyzją, gdyż może rzutować na późniejsze efekty pozycjonowania SEO oraz efektywność prowadzonych działań marketingowych. Co więcej, kluczowy jest dobór rzetelnego operatora, których na rynku jest naprawdę mnóstwo. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeanalizuj:

  • ceny wykupienia i przedłużenia ważności domeny,
  • dostępne opcje dodatkowe,
  • koszty zrealizowania cesji domeny,
  • możliwość ukrywania danych,
  • opinie na temat firmy dającej dostęp do wybranej domeny.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja strona internetowa działa tak, jak powinna i będzie dobrze widoczna w wyszukiwarkach – nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną. Czasem lepiej zapłacić nieco więcej i zyskać rzetelną domenę, aniżeli stracić na wizerunku swojej działalności.

Czym są wirtualne serwery i dlaczego warto z nich korzystać?

Dobry serwer wirtualny dla strony internetowej to gwarancja: pełnego hostingu dla strony www, prostej obsługi serwisu oraz maksimum bezpieczeństwa przekazywanych informacji. Wszelkiego rodzaju serwery wirtualne to odmiana serwera, która świetnie sprawdza się
w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Kluczowym wyróżnikiem wirtualnego serwera jest niezawodność działania, niewielkie koszty użytkowania oraz stabilność. Dostęp do takiego rozwiązania pozwoli Ci zarządzać stroną bezpośrednio z panelu administracyjnego, instalować aplikacje oraz konfigurować serwer strony internetowej. Inwestując w dostęp do serwera wirtualnego, zyskasz możliwość:

  • prowadzenia własnej strony internetowej z minimum kosztów,
  • przypisania nieograniczonej liczby domen do serwera – wraz z pocztą e-mail,
  • korzystania z serwera FTP do uploadowania nowych danych,
  • instalacji dodatkowych usług na stronie, np. certyfikaty SSL.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu maksimum wygody podczas zarządzania stronami www, koniecznie wybierz sprawdzony serwer wirtualny. To przede wszystkim: oszczędność, łatwa obsługa, zero problematycznych zobowiązań oraz funkcjonalność.

Ile kosztuje serwer wirtualny i domena?

W przypadku kosztów wykupienia domeny oraz dostępu do serwera wirtualnego sprawa jest bardzo prosta. Domena w pierwszym roku jest dostępna nawet za darmo, natomiast przedłużenie dostępu na kolejne lata to wydatek nawet kilkuset złotych – podobnie, jak dostęp do serwera wirtualnego.

Powiązane wspisy
SEOSztuczna Inteligencja

Sztuczna inteligencja w SEO: Optymalizacja treści i analiza danych za pomocą AI

3 minut czytania
W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie konkurencja w internecie rośnie z dnia na dzień, SEO (Search Engine Optimization) staje się kluczowym elementem strategii…
NarzędziaPoradnikiUsługi IT

Poradnik krok po kroku, jak założyć blog oparty na Hostingu Wordpress - na przykładzie OVH.

5 minut czytania
Prowadzenie bloga internetowego może mieć wiele celów i korzyści, zarówno dla osobistych, jak i biznesowych użytkowników. Kiedyś prowadzenie bloga było formą ekspresji…
PoradnikiTechnologie

Idealny laptop - na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania nowego sprzętu?

3 minut czytania
Chociaż jeszcze kilka lat temu laptopy postrzegane były jako komputery typowo biznesowe, to w krótkim czasie udało im się wyprzedzić komputery stacjonarne….
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.