Artykuły partnerskie

Domena i serwer wirtualny – jak wybrać usługi dopasowane do swoich potrzeb?

2 minut czytania

Planujesz uruchomić sklep internetowy lub firmowy landing page? Zatem potrzebujesz szybkiego i funkcjonalnego serwera wirtualnego oraz domeny, która będzie identyfikować Twoje przedsiębiorstwo w sieci. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak działa serwer wirtualny i na co zwrócić uwagę wybierając domenę dla nowej strony www.

W dzisiejszych czasach wydajność strony internetowej to podstawa, aby osiągnąć sukces
w branży i zyskać możliwość wypozycjonowania swojego serwisu na pierwsze strony wyszukiwania w Google. Standardem na ten moment jest wybór odpowiedniej domeny, czyli adresu www, który będzie kojarzony z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jak wybrać i ile kosztują domeny dla stron internetowych?

Wybór domeny dla strony internetowej powinien być dobrze przemyślaną decyzją, gdyż może rzutować na późniejsze efekty pozycjonowania SEO oraz efektywność prowadzonych działań marketingowych. Co więcej, kluczowy jest dobór rzetelnego operatora, których na rynku jest naprawdę mnóstwo. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeanalizuj:

  • ceny wykupienia i przedłużenia ważności domeny,
  • dostępne opcje dodatkowe,
  • koszty zrealizowania cesji domeny,
  • możliwość ukrywania danych,
  • opinie na temat firmy dającej dostęp do wybranej domeny.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja strona internetowa działa tak, jak powinna i będzie dobrze widoczna w wyszukiwarkach – nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną. Czasem lepiej zapłacić nieco więcej i zyskać rzetelną domenę, aniżeli stracić na wizerunku swojej działalności.

Czym są wirtualne serwery i dlaczego warto z nich korzystać?

Dobry serwer wirtualny dla strony internetowej to gwarancja: pełnego hostingu dla strony www, prostej obsługi serwisu oraz maksimum bezpieczeństwa przekazywanych informacji. Wszelkiego rodzaju serwery wirtualne to odmiana serwera, która świetnie sprawdza się
w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Kluczowym wyróżnikiem wirtualnego serwera jest niezawodność działania, niewielkie koszty użytkowania oraz stabilność. Dostęp do takiego rozwiązania pozwoli Ci zarządzać stroną bezpośrednio z panelu administracyjnego, instalować aplikacje oraz konfigurować serwer strony internetowej. Inwestując w dostęp do serwera wirtualnego, zyskasz możliwość:

  • prowadzenia własnej strony internetowej z minimum kosztów,
  • przypisania nieograniczonej liczby domen do serwera – wraz z pocztą e-mail,
  • korzystania z serwera FTP do uploadowania nowych danych,
  • instalacji dodatkowych usług na stronie, np. certyfikaty SSL.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu maksimum wygody podczas zarządzania stronami www, koniecznie wybierz sprawdzony serwer wirtualny. To przede wszystkim: oszczędność, łatwa obsługa, zero problematycznych zobowiązań oraz funkcjonalność.

Ile kosztuje serwer wirtualny i domena?

W przypadku kosztów wykupienia domeny oraz dostępu do serwera wirtualnego sprawa jest bardzo prosta. Domena w pierwszym roku jest dostępna nawet za darmo, natomiast przedłużenie dostępu na kolejne lata to wydatek nawet kilkuset złotych – podobnie, jak dostęp do serwera wirtualnego.

Powiązane wspisy
PoradnikiSEO

Pozycjonowanie stron www dla początkujących - jak zacząć?

4 minut czytania
Pozycjonowanie stron internetowych dla początkujących może być jak labirynt pełen wyszukiwarki google i agencji seo, które obiecują magiczne rezultaty za cenę kilku…
Co w internecie piszczy

Jak mierzyć sukces w SEO? Kluczowe wskaźniki efektywność

3 minut czytania
Pomiar sukcesu w dziedzinie SEO jest kluczowym elementem strategii marketingowej każdej firmy, która chce skutecznie promować swoją stronę internetową. W dzisiejszych czasach,…
Artykuły partnerskieReklama i marketing

Zmiany algorytmów Google i ich wpływ na pozycjonowanie stron

3 minut czytania
Algorytmy Google odgrywają decydującą rolę w kształtowaniu sposobu, w jaki strony internetowe są widoczne w wynikach wyszukiwania. Ich ciągła ewolucja stanowi wyzwanie…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.