Artykuły partnerskie

Czy dzwonienie przez Wi-Fi to dobre rozwiązanie? Czym jest Wi-Fi calling?

2 minut czytania

Wi-Fi calling to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające wykonywanie połączeń telefonicznych nawet w miejscach o bardzo słabym zasięgu. Dodatkowo funkcja ta pozwala na tańsze rozmowy z zagranicy. Wi-Fi calling dostępne jest w zdecydowanej większości smartfonów.

Czym jest Wi-Fi calling?

Wi-Fi calling to funkcja dostępna w urządzeniach iPhone (od modelu iPhone 5S) oraz z systemem Android produkowanych od 2019 roku. Pozwala ona na wykonywanie i odbieranie połączeń, wysyłanie i odbieranie SMS-ów i MMS-ów na terenie całego świata przy użyciu stabilnego połączenia Wi-Fi. Największym atutem tej funkcji jest możliwość korzystania z usług telekomunikacyjnych w miejscach o ograniczonym zasięgu, w których mamy dostęp do sieci Wi-Fi. Może tak się zdarzyć, że kiedy przebywamy na urlopie w zacisznym miejscu, w hotelu na uboczu lub w niektórych miejscach budynku, gubimy zasięg. Korzystając z usługi, nie ponosimy dodatkowych kosztów, a rozmowy i wiadomości są rozliczane według stawki operatora.

Jak włączyć Wi-Fi calling?

Sama możliwość korzystania z funkcji Wi-Fi calling nie jest odpłatna, natomiast rozmowy, SMS-y i MMS-y podlegają rozliczeniu zgodnie z cennikiem oferty, z której korzystamy, czyli tak jak rozmowa czy wiadomość z Polski. Nie musimy instalować żadnych aplikacji, wszystkie opcje znajdują się w ustawieniach telefonu. Posiadacze urządzenia z systemem Android mogą wybrać „Połączenia przez Wi-Fi” na pasku ustawień lub w ustawieniach telefonu włączyć „Połączenia/rozmowy przez Wi-Fi”. Osoby korzystające z iPhonów po wejściu w ustawienia powinny przejść do zakładki „Telefon” i włączyć „Rozmowy przez Wi-Fi”. Uruchomienie funkcji jest proste i darmowe. Dodatkową zaletą rozwiązania jest to, że osoby, do których dzwonimy, nie muszą mieć aktywnej funkcji Wi-Fi calling. Bez problemu skontaktujemy się zatem z bliskimi, jeśli tylko włączymy tę opcję na naszym telefonie. Odbieranie takich połączeń jest bezpłatne.

Niższe koszty połączeń z zagranicy do Polski

Prostym rozwiązaniem na to, by zaoszczędzić na połączeniach podczas przebywania za granicą, jest użycie funkcji Wi-Fi calling. Dzwoniąc z dowolnego miejsca na świecie, na przykład z USA, do naszego kraju przy użyciu tej usługi, płacimy jak za połączenie z Polski do Polski. Kiedy przebywamy za granicą i chcemy skontaktować się z bliskimi w kraju, warto sięgnąć po to ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia nam znaczne obniżenie kosztów połączeń w roamingu, gdyż zapłacimy za nie jak za rozmowy lokalne. Ważne jest, by pamiętać, że wykonując połączenia na przykład z USA do USA lub z Polski do USA, płacimy już jak za połączenia międzynarodowe.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskieZarabianie w internecie

Jak sprzedawać na Allegro? Wystawianie przedmiotów krok po kroku - Poradnik od Apilo

4 minut czytania
Sprzedaż na Allegro może być świetnym sposobem na rozpoczęcie lub rozwinięcie własnego biznesu online. Platforma ta jest jedną z najpopularniejszych stron e-commerce…
Artykuły partnerskiePoradniki

Jak założyć stronę internetową? Poradnik

4 minut czytania
Przygotowanie strony internetowej to wymagający proces. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak buduje się witryny, co powinny zawierać i jak je zabezpieczać.
Artykuły partnerskie

Dobrej jakości tusze, tonery oraz inne akcesoria niezbędne do druku - adres, który warto znać

4 minut czytania
Drukowanie w domu lub w biurze niezbędnych dokumentów oraz innych rzeczy, jest w tej chwili dostępne prawie dla wszystkich. Urządzenia drukujące nie…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.