Artykuły partnerskie

Top 5 największych światowych portali dla kobiet

3 minut czytania
największe portale dla kobiet

Portale dla kobiet cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczek na całym świecie. Dedykowane serwisy internetowe często wywodzą się z popularnych magazynów drukowanych. Prasa kobieca od wielu lat wpływała na kształtowanie się opinii oraz stylu życia osób w różnym wieku. Pełna porad, felietonów i reportaży inspirowała do zmian oraz rozwoju osobistego. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym witrynom online dla kobiet.

Elle.com

Na pierwszym miejscu naszego rankingu uplasował się internetowy magazyn Elle.com, który może poszczycić się rekordową ilością miesięcznych odwiedzin na poziomie 56.8 milionów. Wywodzi się ze swojego drukowanego poprzednika, który przez wiele lat mógł poszczycić się rolą największego magazynu modowego na świecie. Czasopismo, będące własnością francuskiej grupy Lagardère, już w nazwie podkreśla główny obszar zainteresowania. Francuskie słowo elle można bowiem przetłumaczyć jako „ona”.

Minimalistyczna strona internetowa przenosi nas w świat mody, urody oraz kultury. Porusza przy tym inne zagadnienia związane ze związkami, miłością, zdrowiem oraz szeroko rozumianym stylem życia. Warto przy tym zaznaczyć, iż na odbiorców czekają także treści polityczne. Witryna kompleksowo odpowiada na potrzeby współczesnej kobiety, pokazując różnorodność jej zainteresowań.

Cosmopolitan.com

Kolejnym portalem na naszej liście jest Cosmopolitan.com ze średnią miesięczną liczbą wejść wynoszącą 56.1M. Podobnie jak Elle wywodzi się z drukowanego magazynu. Serwis lifestylowy prezentuje różnorodne treści dotyczące życia gwiazd, stylu i porad zakupowych oraz urody. Na stronie nie brakuje także treści dotyczących związków, przepisów kulinarnych, artykułów podróżniczych oraz horoskopów. Mnogość podejmowanych tematów i obszarów zainteresowań sprawia, że odpowiada na potrzeby kobiet w różnym wieku. Jednocześnie warto podkreślić rozrywkowy charakter Cosmopolitanu, który stawia na lekkie i przyjemne w odbiorze treści.

Womenshealthmag.com

Womenshealthmag.com (33.9M) to serwis poświęcony zdrowiu, ćwiczeniom fizycznym oraz diecie. Grupą docelową portalu są kobiety w każdym wieku, chcące pozytywnie wpłynąć na swoją kondycję oraz formę. W zakładce zdrowie znajdziemy rozmaite poradniki, dotyczące odporności, profilaktyki chorobowej oraz ewentualnych badań. Autorzy artykułów poruszają także kwestie psychiki i zdrowia emocjonalnego.

Miłośniczki sportu natomiast znajdą tam wiele zestawów ćwiczeń na różne partie ciała, o różnych poziomach zaawansowania. Dodatkowo dostępnych jest wiele porad okołotreningowych oraz tych dotyczących diety i zdrowego odżywiania. 

Harpersbazaar.com

Kolejnym modowym portalem jest Harpersbazaar.com (21.6M odwiedzin w miesiącu), w którym znajdziemy najnowsze trendy prosto z wybiegów, porady kosmetyczne oraz inspiracje modowe na każdą kieszeń. Tym, co zachwyca odbiorców, jest bogata warstwa wizualna. Minimalistyczne tło stanowi doskonałą oprawę dla artystycznych zdjęć fashion. Jednocześnie serwis jest doskonałym źródłem wiedzy na temat zmian zachodzących w branży modowej. To właśnie zdjęcia robione dla magazynu Harper’s Bazaar uchodzą za szczególnie prestiżowe wśród modelek i modeli. Na stronie nie brakuje przy tym plotek i inspiracji stylizacyjnych ze świata gwiazd.

Warto przy tym przyjrzeć się bogatej historii czasopisma. To właśnie Harper’s Bazaar, który zaczął ukazywać się w 1867 roku, był najstarszym czasopismem modowym w Stanach Zjednoczonych. Początkowo grupę odbiorców stanowiły amerykańskie kobiety ze średniej i wyższej klasy. Magazyn miał na celu prezentowanie europejskich trendów z Paryża i Berlina. Aż do przełomu wieku ilustrowany był rysunkami. 

Instyle.com

Na piątym miejscu naszego zestawienia najpopularniejszych portali dla kobiet znalazł się Instyle.com (16.1M). Lifestylowy magazyn dla kobiet porusza zagadnienia dotyczące mody, urody i życia gwiazd. Jak przekonują twórcy witryny, ich głównym celem jest zapewnianie przyjemności, informacji i rozrywki. Postulaty te znajdują odzwierciedlenie w publikowanych treściach. Różnorodna tematyka i brak ograniczeń wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych kobiet, które nie znoszą ograniczeń.

Na stronie dostępne są liczne porady modowe i kosmetyczne. Znajdziemy tam między innymi recenzje produktów, inspiracje zakupowe oraz przedstawienie najnowszych trendów prosto z wybiegów mody. Ponadto artykuły pełne są kulturowych i społecznych kontekstów, nawiązując do otaczającego nas świata. W Polsce jednym z nowych serwisów, który bardzo prężnie zaczął się rozwijać jest Magazynkobiet.pl, wcześniej był to głównie magazyn drukowany, który ukazywał się pod tytułem Mademoiselle.

Podsumowanie

Witryny dla kobiet doskonale wpisują się w przemiany zachodzące w całym społeczeństwie. Cyfryzacja zasobów dotyczy także tradycyjnej prasy, która coraz częściej zastępowana jest przez platformy internetowe wyposażone w wiele dodatkowych opcji takich jak transmisje online, sennik, czy możliwość bezpośredniego przejścia do witryn promowanych sklepów. Największą popularnością cieszą się jednak strony wyrosłe na powszechnie znanych drukowanych magazynach modowych i lifestylowych. Warto przy tym podkreśli, iż wiele innych platform online wciąż walczy o palmę pierwszeństwa. Na naszej liście pięciu najpopularniejszych portali dla kobiet zabrakło przecież Vouge.com (15.1M), Vanityfair.com (14.2M) czy Glamour.com (12.6M).

94 posty

O autorze
Kierownik projektów IT oraz koordynator ds. cyberbezpieczeństwa. Hobbystycznie prowadzę kilka serwisów internetowych oraz blogi. Moje główne zainteresowania to: zarabianie przez internet, sposoby monetyzacji serwisów internetowych, dochód pasywny, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, prywatność i ochrona danych osobowych, polityki publiczne w szczególności polityki zdrowia publicznego.
Artykuły
Powiązane wspisy
Cyberbezpieczeństwo

Ogólne zasady zachowania i bezpieczeństwa w sieci Internet

17 minut czytania
Internet, często nazywany siecią globalną, to ogromna sieć komputerowa, która łączy miliardy urządzeń na całym świecie. Jest to infrastruktura, która umożliwia przesyłanie…
Artykuły partnerskieSieci Komputerowe

Modem z internetem do laptopa – jaki wybrać?

3 minut czytania
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Chcesz korzystać z sieci na komputerze? Do wyboru masz różne rodzaje routerów lub modemów z internetem do laptopa. Sprawdź, co…
Zarabianie w internecie

35 systemów do zarabiania na wypełnianiu płatnych ankiet internetowych - test zarobków

11 minut czytania
Podczas przeglądania różnych opcji zarabiania przez internet, natrafiłem na popularną metodę, jaką jest wypełnianie ankiet online. Postanowiłem przeprowadzić test, aby ocenić, czy…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.