Artykuły partnerskie

Kupno ubezpieczenia OC przez Internet krok po kroku

2 minut czytania

We współczesnym świecie niemal wszystko można załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu, wyłącznie za pomocą komputera lub telefonu podłączonego do Sieci. Nie inaczej jest z obowiązkowym dla właścicieli samochodów ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, które da się szybko i łatwo nabyć online. Jak to zrobić krok po kroku? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

1. Określ swoje potrzeby

Poniższym artykuł traktuje o obowiązkowym OC, jednak jeśli myślisz nad dokupieniem kolejnej polisy, jest to najlepszy moment. Dobierając dodatkowe ubezpieczenie lub ubezpieczenia do podstawowego, możesz bowiem liczyć na rabaty cenowe, dlatego nie warto zwlekać. Zastanów się zatem, czy jest Ci potrzebna rozszerzona ochrona obejmująca np. autocasco, assistance czy NNW – więcej informacji na temat tego ostatniego produktu znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-nnw-samochodu-online/.

2. Przygotuj dokumenty

Kupno OC przez Internet wymaga uzupełnienia formularza online, w którym należy podać wiele informacji zarówno o samochodzie, jak i właścicielu. Jeżeli nim jesteś, przygotuj więc swój dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, prawo jazdy i ewentualnie poprzednią, wygasającą polisę OC, aby pozyskać z niej informacje o posiadanych zniżkach ubezpieczeniowych za bezszkodową jazdę.

3. Znajdź najlepszą ofertę

Czas na przejście do najważniejszego etapu procedury, który polega na poszukiwaniu najlepszej oferty. Jak to zrobić szybko i skutecznie, żeby nie musieć sprawdzać kolejnych polis w dziesiątkach różnych towarzystw? Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po jedną z darmowych porównywarek internetowych, za pomocą których można wyliczyć składkę w wielu firmach jednocześnie. Wystarczy tylko raz uzupełnić formularz, żeby otrzymać informację zwrotną na temat cen w kilkunastu towarzystwach. W ten sposób oszczędzasz czas.

Wyliczenie składki wymaga uprzedniego wypełnienia formularza, w którym konieczne jest podanie licznych danych dotyczących zarówno pojazdu, jak i właściciela. Trzeba podać informacje m.in. o aktualnym i przewidywanym przebiegu, roku produkcji, wersji wyposażeniowej czy pojemności silnika samochodu, a także o historii ubezpieczeniowej, roku uzyskania prawa jazdy, wysokości posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę czy liczby dzieci właściciela auta. Na ich podstawie porównywarka może precyzyjnie obliczyć indywidualną wysokość składki dla danego kierowcy w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.

4. Zamów i opłać polisę

Jeżeli wiesz, w jakiej firmie możesz wykupić najtańsze OC, przejdź do finalizacji transakcji. Potwierdź chęć nabycia danej polisy i oczekuj na przesłanie umowy na skrzynkę pocztową wraz informacjami o płatności. Teraz pozostaje już tylko uregulowanie należności – w tym momencie transakcję można uznać za zakończoną, a OC za wykupione na kolejnych 12 miesięcy.

5. Wypowiedz wcześniejsze, wygasające ubezpieczenie

Jeśli wykupujesz polisę na kolejny rok w innym towarzystwie ubezpieczeniowym niż poprzednio, pamiętaj, że wygasająca polisa przedłuży się automatycznie. Aby tego uniknąć, konieczne jest dostarczenie firmie wypowiedzenia, na mocy którego kończąca się umowa zostanie zerwana po upływie ostatniego dnia jej obowiązywania. Zapominając o tym, narażasz się na dodatkowe, niepotrzebne koszty z powodu płacenia dwóch składek jednocześnie. Na szczęście polisę przedłużoną automatycznie można wypowiedzieć w dowolnym momencie, a nie dopiero po kolejnym roku.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskieSieci Komputerowe

Modem z internetem do laptopa – jaki wybrać?

3 minut czytania
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Chcesz korzystać z sieci na komputerze? Do wyboru masz różne rodzaje routerów lub modemów z internetem do laptopa. Sprawdź, co…
Zarabianie w internecie

35 systemów do zarabiania na wypełnianiu płatnych ankiet internetowych - test zarobków

11 minut czytania
Podczas przeglądania różnych opcji zarabiania przez internet, natrafiłem na popularną metodę, jaką jest wypełnianie ankiet online. Postanowiłem przeprowadzić test, aby ocenić, czy…
Internet rzeczyTechnologie

Światłowód a rozwiązania smart home - dlaczego warto postawić na superszybki internet

4 minut czytania
Smart home to nieodzowny element przyszłości w naszych mieszkaniach i domach. Kluczową rolę dla poprawnego działania systemu odgrywa jakość i szybkość połączenia…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.