Artykuły partnerskie

Kupno ubezpieczenia OC przez Internet krok po kroku

2 minut czytania

We współczesnym świecie niemal wszystko można załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu, wyłącznie za pomocą komputera lub telefonu podłączonego do Sieci. Nie inaczej jest z obowiązkowym dla właścicieli samochodów ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, które da się szybko i łatwo nabyć online. Jak to zrobić krok po kroku? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

1. Określ swoje potrzeby

Poniższym artykuł traktuje o obowiązkowym OC, jednak jeśli myślisz nad dokupieniem kolejnej polisy, jest to najlepszy moment. Dobierając dodatkowe ubezpieczenie lub ubezpieczenia do podstawowego, możesz bowiem liczyć na rabaty cenowe, dlatego nie warto zwlekać. Zastanów się zatem, czy jest Ci potrzebna rozszerzona ochrona obejmująca np. autocasco, assistance czy NNW – więcej informacji na temat tego ostatniego produktu znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-nnw-samochodu-online/.

2. Przygotuj dokumenty

Kupno OC przez Internet wymaga uzupełnienia formularza online, w którym należy podać wiele informacji zarówno o samochodzie, jak i właścicielu. Jeżeli nim jesteś, przygotuj więc swój dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, prawo jazdy i ewentualnie poprzednią, wygasającą polisę OC, aby pozyskać z niej informacje o posiadanych zniżkach ubezpieczeniowych za bezszkodową jazdę.

3. Znajdź najlepszą ofertę

Czas na przejście do najważniejszego etapu procedury, który polega na poszukiwaniu najlepszej oferty. Jak to zrobić szybko i skutecznie, żeby nie musieć sprawdzać kolejnych polis w dziesiątkach różnych towarzystw? Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po jedną z darmowych porównywarek internetowych, za pomocą których można wyliczyć składkę w wielu firmach jednocześnie. Wystarczy tylko raz uzupełnić formularz, żeby otrzymać informację zwrotną na temat cen w kilkunastu towarzystwach. W ten sposób oszczędzasz czas.

Wyliczenie składki wymaga uprzedniego wypełnienia formularza, w którym konieczne jest podanie licznych danych dotyczących zarówno pojazdu, jak i właściciela. Trzeba podać informacje m.in. o aktualnym i przewidywanym przebiegu, roku produkcji, wersji wyposażeniowej czy pojemności silnika samochodu, a także o historii ubezpieczeniowej, roku uzyskania prawa jazdy, wysokości posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę czy liczby dzieci właściciela auta. Na ich podstawie porównywarka może precyzyjnie obliczyć indywidualną wysokość składki dla danego kierowcy w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.

4. Zamów i opłać polisę

Jeżeli wiesz, w jakiej firmie możesz wykupić najtańsze OC, przejdź do finalizacji transakcji. Potwierdź chęć nabycia danej polisy i oczekuj na przesłanie umowy na skrzynkę pocztową wraz informacjami o płatności. Teraz pozostaje już tylko uregulowanie należności – w tym momencie transakcję można uznać za zakończoną, a OC za wykupione na kolejnych 12 miesięcy.

5. Wypowiedz wcześniejsze, wygasające ubezpieczenie

Jeśli wykupujesz polisę na kolejny rok w innym towarzystwie ubezpieczeniowym niż poprzednio, pamiętaj, że wygasająca polisa przedłuży się automatycznie. Aby tego uniknąć, konieczne jest dostarczenie firmie wypowiedzenia, na mocy którego kończąca się umowa zostanie zerwana po upływie ostatniego dnia jej obowiązywania. Zapominając o tym, narażasz się na dodatkowe, niepotrzebne koszty z powodu płacenia dwóch składek jednocześnie. Na szczęście polisę przedłużoną automatycznie można wypowiedzieć w dowolnym momencie, a nie dopiero po kolejnym roku.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Dobrej jakości tusze, tonery oraz inne akcesoria niezbędne do druku - adres, który warto znać

4 minut czytania
Drukowanie w domu lub w biurze niezbędnych dokumentów oraz innych rzeczy, jest w tej chwili dostępne prawie dla wszystkich. Urządzenia drukujące nie…
Artykuły partnerskie

Jak rozpoznać samochód po powodzi?

3 minut czytania
Nowe samochody z salonu to spory wydatek. Dlatego w Polsce wciąż ogromną popularnością cieszą się samochody używane. Ich największą zaletą jest oczywiście…
Artykuły partnerskie

Dlaczego warto wybrać ofertę Orange Love?

1 minut czytania
Dlaczego warto wybrać ofertę Orange Love? Orange Love to oferta, dzięki której połączysz kilka najważniejszych usług w jeden pakiet. Sprawdź najważniejsze informacje…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *