Artykuły partnerskie

Jakie zalety ma internet stacjonarny w Twoim domu?

2 minut czytania
laptop computer phone business using technology office working smart internet male typing man mobile table concept - stock image

Czym jest internet stacjonarny i jakie są jego najmocniejsze strony? Zapraszamy do lektury!

Do czego używasz internetu?

Internet w XXI wieku jest właściwie całkowitym standardem, jeśli chodzi o wyposażenie gospodarstwa domowego. Z sieci korzystamy w różnorodnych celach, trudno jednak wyobrazić sobie chociaż jeden dzień bez internetu. Dostęp do globalnej sieci jest niezbędny w pracy, ale także przydaje się do nauki oraz oczywiście rozrywki. Tak naprawdę coraz więcej urządzeń, z których korzystamy każdego dnia, w mniejszym lub większym stopniu obsługuje internet. Nie dziwi zatem fakt, że w naszych domach czy mieszkaniach zapewniamy domownikom dostęp do sieci. Większość użytkowników zastanawia się, co wybrać – internet stacjonarny czy mobilny? W tym poradniku skupimy się na mocnych stronach pierwszego z wymienionych rozwiązań.

Czym jest internet stacjonarny?

W pierwszej kolejności musimy jednak choć odrobinę przybliżyć, czym w rzeczywistości jest internet stacjonarny. Otóż to taki typ łącza, które występuje tylko w jednym miejscu. W praktyce znaczy to tyle, że nie możesz routera czy innego przekaźnika zabrać ze sobą w podróż i korzystać z sieci dostarczonej do Twojego mieszkania w innym miejscu. Jednocześnie to ten właśnie element wskazuje się jako największą wadę tego rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać internet stacjonarny?

Nie znaczy to jednak, że internet stacjonarny jest gorszym wariantem dostępu do sieci i należy decydować się na coś innego. Wręcz przeciwnie, internet stacjonarny dysponuje całym mnóstwem zalet i mocnych stron, które czynią z tej technologii jedną z najpopularniejszych na rynku – i to od lat! Oczywiście w niektórych przypadkach o faktycznych walorach użytkowych decyduje to, w jakim celu korzystasz z sieci i jakie stawiasz jej wymagania, o tym jednak nieco później.

Internet stacjonarny to przede wszystkim wysoka prędkość transmisji danych oraz minimalne opóźnienia. Oczywiście w dzisiejszych czasach parametry internetu mobilnego niejednokrotnie zbliżają się do tego, co możesz osiągnąć za pomocą internetu stacjonarnego, lecz to wciąż nie to samo. Internet stacjonarny to w tej chwili najlepsze technologiczne parametry, dzięki czemu na takie rozwiązanie decydują się szczególnie osoby, którym zależy od najszybszym i najstabilniejszym połączeniu. Dotyczy to choćby zaawansowanych gamerów – tu opóźnienia liczone w milisekundach naprawdę robią różnicę. Dlatego właśnie połączenie do sieci musi być po prostu idealne. Ponadto internet stacjonarny to najczęściej brak limitu transferu danych, co raczej nie występuje w przypadku ofert na internet mobilny. Oczywiście wiele zależy tu od Twojego dostawcy.

To wciąż nie wszystko – internet stacjonarny znacznie lepiej opiera się takim zjawiskom jak niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawia to, że przesyłanie danych odbywa się płynniej i bez opóźnień. Internet stacjonarny to zatem stabilność, której potrzebujesz podczas codziennego korzystania z sieci.

Warto też dodać, że decydując się na instalację internetu stacjonarnego, możesz otrzymać różnego rodzaju niespodzianki, gratisy i obniżki. Przykładem może być np. obniżenie kwoty abonamentu za zgody marketingowe i e-faktury czy bezpłatny dostęp na określony czas do wybranego serwisu streamingowego. Internet stacjonarny nie jest rozwiązaniem idealnym, ale pamiętajmy, że takowe tak naprawdę nie istnieją. Wobec tego internet stacjonarny to niesamowita prędkość i stabilność łącza internetowego, na którą zasługujesz.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Pułapki i haczyki w umowach na Internet, których warto się wystrzegać

2 minut czytania
Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu, więc zapewne zależy Ci na wyborze najbardziej nowoczesnych i korzystnych usług. Na co zwrócić uwagę, przeglądając…
Artykuły partnerskieZarabianie w internecie

Praca zdalna przez internet - gdzie szukać ofert pracy?

3 minut czytania
Świat idzie do przodu i coraz więcej obowiązków można wykonywać za pomocą internetu. Dzięki temu rozkwita także praca zdalna, czyli coś, co…
Artykuły partnerskie

Laptopy nie tylko do pracy

3 minut czytania
Nowoczesne laptopy wypierają z użytku jednostki stacjonarne. W porównaniu do nich, są lżejsze, poręczniejsze, a co najważniejsze, łatwiejsze do przenoszenia z miejsca…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *