Artykuły partnerskie

Biurko regulowane elektrycznie – korzyści płynące z jego posiadania

3 minut czytania

Ludzie wykonujący na co dzień prace siedzącą, po pewnym czasie odczuwają dolegliwości związane z brakiem ruchu i niekorzystną pozycją ciała. Często zdarzają się wśród nich choroby układu krążenia czy cukrzyca. Rozwiązaniem jest zmiana pozycji w czasie pracy a co za tym idzie, odpowiednie biurko podnoszone na wysokość, umożliwiającą przyjęcie zarówno pozycji stojącej, jak i siedzącej. Biurko z regulacją wysokości znacznie zwiększa zarówno komfort, jak i wydajność pracy. Posiada ono stelaż regulowany elektrycznie za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Jakie korzyści daje użytkownikowi biurko elektryczne z regulacją wysokości?

Czym jest biurko regulowane elektrycznie?

 Biurko regulowane znacznie zwiększa komfort pracy siedzącej, umożliwiając wykonywanie je w najwygodniejszej pozycji. Dzięki temu, iż stelaż biurka ma możliwość regulacji wysokości, możliwa jest zmiana pozycji podczas pracy z siedzącej na stojącą. Konstrukcja biurka umożliwia zmianę wysokości blatu za pomocą kilku przycisków. Niezależnie od tego, ile mamy wzrostu, otrzymujemy do dyspozycji biurko z idealną wysokością blatu, zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Biurko regulowane znajdzie zastosowanie zwłaszcza w dużych zakładach pracy, gdzie w innym przypadku konieczny byłby zakup biurek o różnych wysokościach, dopasowanym do wzrostu użytkowników. Konieczna także byłaby ciągła ich wymiana, ze względu na możliwa rotację pracowników. Innym z parametrów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, planując taki zakup, są wymiary blatu – powinien on umożliwiać swobodne rozmieszczenie na nim wszystkich niezbędnych do pracy przyrządów.

Biurko elektryczne – dlaczego warto przy nim pracować na stojąco?

Biurko podnoszone elektrycznie umożliwia pracę zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Zwłaszcza ten drugi sposób jest bardzo ważny, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia. Odpowiednio ustawiona maksymalna i minimalna wysokość biurka gwarantuje komfortową pracę. Praca na stojąco znacznie redukuje ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, nie ulega podwyższeniu także poziom cukru we krwi, niwelując możliwość pojawienia się cukrzycy. Praca w pozycji stojącej powoduje także szybsze spalanie kalorii, ma więc wpływ na redukcję szkodliwej otyłości. Długie przyjmowanie pozycji siedzącej powoduje ból pleców i kręgosłupa, a w dłuższej perspektywie jego skrzywienie. Pozycja stojąca przynosi ulgę plecom, powodując nie tylko zniknięcie bólu, ale także ma wpływ na nasza sylwetkę. Co więcej nawet osoby, które na taki ból się uskarżały, przestały go odczuwać po rozpoczęciu pracy przy biurku elektrycznym. Zmiana pozycja ma także duży wpływ na wydajność pracy – jeśli istnieje możliwość zmiany pozycji, pracownik jest wówczas o wiele bardziej wydajny. Nic zresztą dziwnego – osoby pracujące przy biurkach elektrycznych posiadają większy zapas energii, a dzięki możliwości zmiany pozycji praca jest znacznie mniej stresująca.

Stelaż biurka – jaki rodzaj wybrać?

Do dyspozycji mamy trzy rodzaje biurek – premium, normal i basic. Stelaż premium wyróżnia się tym, iz posiada on trzy przyciskowy panel sterowania wraz z czytelnym wyświetlaczem wysokości. Wyposażyliśmy biurko premium w trzykolumnowy stelaż, co umożliwia regulację wysokości w dużym zakresie. Układ kolumn minimalizuje kołysanie się na boki całego stelaża. Panel sterowania wyróżnia się wśród innych tym, że dysponuje pamięcią wysokości, umożliwiającą zapisanie odpowiednich parametrów zarówno dla pozycji stojącej, jak i siedzącej. Wysokość regulowana jest za pomocą dwóch oddzielnych silników – każda noga ma własne zasilanie. Biurka premium mają regulację wysokości w zakresie od 580 do 1230 mm, a zmiana wysokości odbywa się w sposób płynny i cichy. Z kolei biurka normal mają nieco mniejszą górną i dolną granice wysokości, a ze względu na zastosowanie dwukolumnowego stelaża są nieco wolniejsze w działaniu niż klasa premium. Cieszą się duża popularnością wśród klientów, gdyż oferują niemal tak same możliwości, co biurka premium za atrakcyjniejszą cenę. Dysponują zresztą identycznym panelem sterowania i posiadają również możliwość zapisania optymalnych parametrów. Biurko z regulacją wysokości klasy basic posiada tylko jeden silnik regulujący wysokość, jednak podobnie jak inne biurka elektryczne, umożliwia łatwą i wygodną zmianę pozycji pracy.

Biurko regulowane – jaki blat wybrać?

Aby stworzyć odpowiednie warunki pracy konieczne jest wykorzystanie blatu o odpowiedniej powierzchni, dostosowanej do potrzeb na danym stanowisku. Blat takiego biurka wykonywany jest z płyty wiórowej o grubości 18 centymetrów. Jest ona rezultatem sprasowania pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze wiórków drewnianych. Materiał ten jest lekki i trwały i świetnie nadaje się na blat. Podczas zamawiania biurka możemy sami zadecydować o tym, jaki rozmiar oraz jaki kolor będą dla nas najbardziej odpowiednie. Blaty mogą posiadać tradycyjne, ostre narożniki, możesz śmiało zdecydować się także na nowoczesne rozwiązanie i zastosować narożniki zaokrąglone. Wszystkie blaty posiadają system ABS, którego celem jest zabezpieczenie boków blatu przed uszkodzeniem.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskiePoradniki

Gabinet w domu: ergonomia i wyposażenie home office

6 minut czytania
Artykuł partnerski W ostatnich latach praca zdalna zyskała na popularności na całym świecie, a pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła ten trend. Praca z…
Artykuły partnerskieZarabianie w internecie

Jak sprzedawać na Allegro? Wystawianie przedmiotów krok po kroku - Poradnik od Apilo

4 minut czytania
Sprzedaż na Allegro może być świetnym sposobem na rozpoczęcie lub rozwinięcie własnego biznesu online. Platforma ta jest jedną z najpopularniejszych stron e-commerce…
Artykuły partnerskie

Dlaczego warto wybrać ofertę Orange Love?

1 minut czytania
Dlaczego warto wybrać ofertę Orange Love? Orange Love to oferta, dzięki której połączysz kilka najważniejszych usług w jeden pakiet. Sprawdź najważniejsze informacje…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.