Artykuły partnerskieUsługi IT

Jak zminimalizować koszty komunikacji z klientem?

2 minut czytania

Nowoczesny biznes wymaga dopasowanych rozwiązań, które są nie tylko efektywne, lecz także pozwalają na lepszą kontrolę wydatków. Jednym z aspektów prowadzenia działalności, niezależnie od wielkości firmy, jest dziś komunikacja z klientem. Jak ją usprawnić, aby kontrolować czas i budżet, który pochłania?

Automatyzacja procesów komunikacji

Ostatnie dwa lata przeniosły komunikację w biznesie niemal całkowicie do sieci. Szybkość, z jaką odpowiadamy na pytania, jak również realizacja zamówień klientów przekładają się na sukces biznesu. Tradycyjna niezautomatyzowana komunikacja zaczęła jednak zajmować coraz więcej czasu. Więcej godzin przeznaczanych na kontakt z jednym klientem sprawia, że proporcjonalnie maleje portfolio obecnych i potencjalnych kontrahentów. Automatyzacja procesów pozwala na skuteczną komunikację z wieloma klientami w tym samym czasie, prowadzenie działań promocyjnych oraz bezpieczne przechowywanie danych w chmurze. Na platformie https://www.apifonica.com/pl/ można sprawdzić możliwości, jakie dają cyfrowe rozwiązania dla firm.

Jak skutecznie komunikować się z klientem?

Problemem wielu dużych firm jest zapewnienie klientom bieżącego dostępu do infolinii czy konsultantów. Na te potrzeby odpowiada voicebot, który jest w stanie jednocześnie prowadzić setki rozmów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. To rozwiązanie pozwala przenieść interakcje z obecnymi i potencjalnymi klientami na zupełnie nowy poziom.

Współczesny użytkownik jest też wyczulony na ustandaryzowane wiadomości promocyjne czy SMS-y. Właśnie dlatego dziś liczą się rozwiązania, które pozwalają na jednoczesne wysyłanie setek spersonalizowanych wiadomości za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu. W ten sposób łatwiej wzbudzić zainteresowanie odbiorcy ofertą.

Warto sprawdzić, jak duże oszczędności generuje dziś jeden dostawca usług telekomunikacyjnych, zwłaszcza jeśli prowadzi się działalność w wielu placówkach lokalnych. Wybierając operatora, który w ramach jednego kontraktu zapewnia dostęp do ogólnopolskich i lokalnych numerów, zyskujemy pełną obsługę w ramach jednego kontraktu i dostęp do atrakcyjnych rozwiązań finansowania. Właściciele firm wiedzą też, jak ważne jest bezpieczeństwo informacji w sieci, zwłaszcza numerów telefonów w kontekście ochrony danych osobowych i RODO. Odpowiedź na te potrzeby stanowi tzw. maskowanie numeru telefonu, które chroni numery przed ich niewłaściwym użyciem i w ten sposób pozwala bezpiecznie kontaktować się z kontrahentami. Gwarancją bezpieczeństwa są też dane przechowywane w chmurze, co uwalnia firmę od konieczności posiadania własnej serwerowni.

Podążając za współczesnymi trendami, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, nie tylko zyskujemy przewagę nad konkurencją, lecz także jesteśmy w stanie lepiej kontrolować koszty i zarządzać czasem pracy. Ekonomia najnowszych rozwiązań pozwala ograniczyć koszty związane z koniecznością przeniesienia komunikacji na firmy zewnętrzne. Rozwiązania typu voicebot czy interfejs do wysyłania wiadomości marketingowych są w stanie usprawnić pracę i wyeliminować konieczność zatrudnienia zewnętrznych pracowników.

Powiązane wspisy
Zarabianie w internecie

35 systemów do zarabiania na wypełnianiu płatnych ankiet internetowych - test zarobków

11 minut czytania
Podczas przeglądania różnych opcji zarabiania przez internet, natrafiłem na popularną metodę, jaką jest wypełnianie ankiet online. Postanowiłem przeprowadzić test, aby ocenić, czy…
Aplikacje internetoweTechnologie

System ERP: jak wpływa na zarządzanie przedsiębiorstwem?

3 minut czytania
Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak system ERP kompleksowo wspiera zarządzanie firmą. System ERP: klucz do przewagi konkurencyjnej na rynku ERP jest…
Artykuły partnerskie

Wyzwania i korzyści współpracy z polsko-niemieckim biurem rachunkowym

2 minut czytania
Znajomość przepisów prawno-podatkowych to kompetencja, która w wielu przypadkach działa na korzyść przedsiębiorców. Nie każdy właściciel firmy koniecznie musi jednak posiadać rozległą…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.