Artykuły partnerskie

Jak ułatwić sobie pracę zdalną? Najważniejsze zasady

2 minut czytania

Praca zdalna jest obecnie bardzo popularna, jednak niestety nie zawsze okazuje się ona efektywna. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak ułatwić sobie pracę zdalną, co robić, aby była ona wydajniejsza. Okazuje się, że istnieje na to niemało sposobów.

Harmonogram dnia i przygotowanie do pracy

Podstawą w przypadku efektywnej pracy zdalnej jest odpowiedni harmonogram dnia. Warto zadbać o swój poranny rytuał, którym może być zjedzenie śniadania i wypicie kawy albo trening lub bieganie na świeżym powietrzu. U niektórych dobrze sprawdza się założenie biurowego stroju, a inni wolą przez cały dzień być w dresie – tutaj wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Dobrze poprzedniego dnia, już pod koniec pracy, przygotować sobie pełen harmonogram na następny dzień roboczy. W ten sposób można ustalić, ile czasu jest potrzebne na dane zadanie. Takie rozwiązanie jest bardzo efektywne i umożliwia lepszą organizację.

Wydajny Internet

Praca z domu wymaga niezawodnego połączenia internetowego. Dobrze sprawdzają się oczywiście domowe WiFi oraz światłowód, jednak należy być także przygotowanym na różne niespodzianki. Chodzi zarówno o sytuacje takie jak awaria lub problemy z dostępem do sieci, jak i wyjazdy czy wyjścia do kawiarni z laptopem. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się Internet na kartę, ponieważ jest to rozwiązanie pewne, które umożliwi połączenie z siecią w każdej sytuacji.

Przerwy

W pracy zdalnej bardzo ważne są przerwy, które należy robić regularnie. W ten sposób można zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Można skorzystać z metody Pommorodo, zgodnie z którą po 25 minutach pracy powinna pojawić się pięciominutowa przerwa, natomiast po czterech takich cyklach warto zrobić dłuższy odpoczynek. W ciągu dnia pracy świetnym rozwiązaniem jest wyjście na krótki spacer lub wyjazd na półgodzinną wycieczkę rowerową. Zawsze można także poćwiczyć w domu, zrobić trening lub rozciąganie. Kluczowe są ponadto przerwy na zdrowe, pełnowartościowe posiłki oraz picie dużych ilości wody. Dodatkowo można pić herbatę i kawę.

Równowaga między życiem prywatnym i zawodowym

Szczególne znaczenie ma zachowanie równowagi między dwiema głównymi sferami życia, czyli zawodową i prywatną. W ten sposób można zadbać o siebie i swoje zdrowie, ale także o relacje z rodziną lub znajomymi. Dobrze wyłączać komputer po pracy i przechodzić do innych zadań takich jak spędzanie czasu z mężem, partnerem czy dziećmi, rodzicami. Można wyjść na spacer lub na zakupy, zagrać w gry planszowe, iść na kawę ze znajomymi. Lepiej nie spędzać całego dnia przy komputerze, wykonując zadania i pisząc maile. Po pracy należy rozgraniczyć życie zawodowe i prywatne, aby mieć możliwość odpoczynku, i to nie tylko fizycznego, ale przede wszystkim psychicznego.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Dobrej jakości tusze, tonery oraz inne akcesoria niezbędne do druku - adres, który warto znać

4 minut czytania
Drukowanie w domu lub w biurze niezbędnych dokumentów oraz innych rzeczy, jest w tej chwili dostępne prawie dla wszystkich. Urządzenia drukujące nie…
Poradniki

Jak założyć konto bankowe przez internet?

5 minut czytania
Świat idzie do przodu. Wraz z tym codzienne czynności stają się łatwiejsze, zautomatyzowane i bardziej komfortowe. To, co jeszcze kilkanaście lat temu…
Artykuły partnerskie

Top 5 największych światowych portali dla kobiet

3 minut czytania
Portale dla kobiet cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczek na całym świecie. Dedykowane serwisy internetowe często wywodzą się z popularnych magazynów drukowanych. Prasa…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *