Artykuły partnerskieUsługi IT

Co zamiast abonamentu z długą umową? Elastyczne oferty komórkowe to nie tylko prepaid

3 minut czytania

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, coraz więcej osób poszukuje elastycznych rozwiązań telekomunikacyjnych. Operatorzy wprowadzają więc na rynek oferty, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych użytkowników. Poznaj Orange Flex – subskrypcyjną ofertę komórkową w aplikacji, która łączy zalety abonamentu i oferty na kartę (tzw. prepaid).

Abonament na czas nieokreślony, oferta na kartę i subskrypcja – jakie są różnice?

Umowy abonamentowe oraz oferty na kartę są bardzo popularne i mają swoich zwolenników. Jednak nie zawsze będą odpowiadać wszystkim indywidualnym potrzebom. Zwłaszcza umowa na czas określony jest mało elastycznym rozwiązaniem, bo oznacza związanie się z operatorem i wybór pakietu np. na rok czy dwa lata. Jakie są alternatywy?

  • Oferta na kartę (prepaid) – to model płatności, w którym użytkownik zasila swoje konto środkami, zanim jeszcze zacznie korzystać z usług. Takie rozwiązanie może być wygodne, ale nie jest bez wad. Jedną z nich jest to, że musisz ciągle pamiętać o doładowaniach.
  • Abonament na czas nieokreślony – to opcja, w której użytkownik płaci regularne rachunki za usługi telekomunikacyjne, bez terminu zakończenia umowy. Jest to alternatywa dla umów na czas określony, które najczęściej musisz zawrzeć minimum na 12 miesięcy. Abonament na czas nieokreślony to z reguły nieco droższa opcja od czasowych umów, która ma jednak niezaprzeczalną zaletę – okres wypowiedzenia. Możesz zrezygnować z miesięcznym okresem wypowiedzenia, bez konieczności czekania do momentu wygaśnięcia umowy. Niektórzy operatorzy umożliwiają klientom przejście na umowę na czas nieokreślony na start lub dopiero po zakończeniu tej na czas określony – na takich samych lub innych warunkach.
  • Oferta komórkowa w subskrypcji – to nowoczesny model rozliczeń, który kojarzy się przede wszystkim z wygodą. Najczęściej opłacamy w ten sposób dostęp do platform streamingowych, muzyki, audiobooków czy oprogramowania w chmurze. W formie subskrypcji możesz mieć też usługę komórkową. Płacisz wtedy cyklicznie (jak w abonamencie), ale z góry (jak w prepaidzie). Jednak różnica jest taka, że nie musisz pamiętać o comiesięcznych przelewach. Wraz z aktywacją planu w subskrypcji płatności schodzą automatycznie, na początku nowego okresu rozliczeniowego. Jeśli zrezygnujesz, umowa po prostu wygaśnie wraz z końcem bieżącego okresu rozliczeniowego. W przeciwieństwie do abonamentu możesz bez problemu wycofać się z usługi bez żadnych konsekwencji ani okresu wypowiedzenia.

Sprawdź, jak działa Orange Flex – nowoczesna oferta subskrypcyjna w aplikacji: https://flex.orange.pl/flex-dla-ciebie

Co zamiast abonamentu i oferty na kartę? Odkryj zalety usługi komórkowej w subskrypcji

W Orange Flex wszystko działa prosto. Wybierasz plan, który pasuje do Twoich potrzeb. Płatności są automatyczne i z góry, dzięki czemu nie musisz pamiętać o terminach płatności rachunków – robi się samo. Daje Ci to również większą swobodę niż w ofertach na kartę, ponieważnie musisz ciągle myśleć o doładowaniach. Największe zalety elastycznej subskrypcji w Orange Flex to:

  • Brak długoterminowych zobowiązań i kar za rezygnację – możesz zmieniać lub zawieszać swoje plany bez obaw o karę za wcześniejsze rozwiązanie umowy.
  • Łatwość zarządzania – Orange Flex działa w aplikacji mobilnej – to z jej poziomu zarządzasz wszystkimi usługami, bez konieczności kontaktowania się z infolinią czy salonem. Wystarczy pobrać apkę Flexa, aby mieć wszystko pod ręką!
  • Wybierasz rodzaj płatności –możesz płacić za subskrypcję tak jak Ci wygodniej: podpiąć kartę lub korzystać ze swoich środków na koncie Flex, które szybko doładujesz za pomocą BLIKA.
  • Nowoczesne rozwiązania technologiczne – możesz bez dopłat zamówić dodatkową kartę SIM lub eSIM z tym samym numerem – np. do smartwatcha albo tabletu. Zyskujesz też dostęp do sieci w zasięgu 5G.
  • Nielimitowany internet UNLMTD – dodatkowo do swojego planumożesz włączyć pakiet UNLMTD już od 15 zł na 7 dni. Dzięki temu będziesz cieszyć się internetem mobilnym bez żadnych ograniczeń co do danych i prędkości, kiedy akurat najbardziej tego potrzebujesz, np. na urlopie.
  • Kontrola wydatków – wybierasz plan z miesięczną liczbą gigabajtów i zużywasz tyle, ile potrzebujesz. Gdy wyjeżdżasz za granicę poza UE, kupujesz pakiet roamingu i nie stresujesz się rachunkiem (jak w abonamencie), bo nie da się go przekroczyć.

A jeśli zostaną Ci GB na koniec okresu rozliczeniowego, automatycznie wpadają one do skrytki – Sejfu GB w aplikacji. Możesz je wykorzystać przez pół roku, wtedy, kiedy potrzebujesz.

Orange Flex – subskrypcja na telefon, która się opłaca

Elastyczne oferty komórkowe, takie jak Orange Flex, to wygodna alternatywa dla tradycyjnych abonamentów, a także dla ofert prepaid. W Orange Flex regularnie pojawiają się promocje – dla nowych klientów i dla stałych użytkowników. Na członków Klubu Flex czekają zniżki na różne usługi partnerów Orange Flex. Znajdziesz tam promocje, m.in. na przejazdy taksówką, dostawę jedzenia do domu czy dostęp do platform z ebookami oraz audiobookami.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskieTechnologie

Kryptowaluty w liczbach, czyli statystyki, które zaskakują!

4 minut czytania
Chociaż już sam świat kryptoaktywów potrafi być naprawdę intrygujący, regularny przegląd danych statystycznych dostarcza zupełnie nowej perspektywy. Zbiór ciekawych informacji, przedstawiony w…
Artykuły partnerskieReklama i marketing

Agencja hostów w Warszawie – Profesjonalna obsługa na każde wydarzenie

3 minut czytania
Organizacja eventów biznesowych, promocji produktów, konferencji czy imprez firmowych wymaga profesjonalnego podejścia na każdym etapie. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiedni wybór…
Sztuczna Inteligencja

Deepfake i jego wpływ na media: Jak rozpoznać i zwalczać fałszywe informacje?

8 minut czytania
Deepfake to technologia oparta na sztucznej inteligencji, która umożliwia generowanie i manipulowanie obrazem oraz dźwiękiem w celu tworzenia materiałów wideo, które są…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.