Co w internecie piszczy

Co daje wdrożenie systemu Dynamics 365 Business Central?

3 minut czytania

Każda nowoczesna firma szuka sposobów na usprawnienie swojego działania, zwiększenie efektywności oraz poprawienie relacji z klientami. Aby było to możliwe, konieczne jest wdrożenie systemu ERP. Przykładem takiego oprogramowania jest Dynamics 365 Business Central. Rozwiązanie to zyskuje ostatnio mocno na popularności. Głównie dzięki integracji z pakietem Microsoft 365 i rozwiązaniom opartym o AI. Dziś przyjrzymy się, jakie są najważniejsze korzyści wynikające z jego wdrożenia.

1. Zintegrowane zarządzanie danymi

Dzięki systemowi Dynamics 365 Business Central wszystkie najważniejsze informacje o Twojej firmie są zebrane w jednym miejscu. Oznacza to, że nie musisz przechodzić między różnymi systemami czy aplikacjami, aby zdobyć potrzebne dane. Wszystko jest dostępne od ręki. To, co wyróżnia ten system ERP spośród innych, to m.in. integracja z pakietem Microsoft 365 (dawniej Office 365). Dzięki niej możesz np. wystawić fakturę z poziomu Outlooka czy wyedytować szybko większą ilość danych w Excelu lub wysłać link do produktu czy kontaktu w systemie przez Teams.

2. Optymalizacja procesów biznesowych w Business Central

Czas to pieniądz. Business Central pozwala na automatyzację wielu rutynowych zadań. Skraca czas potrzebny na ich realizację i redukuje błędy ludzkie. Pracownicy mogą skupić się na bardziej skomplikowanych zadaniach, co zwiększa efektywność działania firmy i satysfakcję z pracy.

3. Poprawa relacji z klientami

Dzięki funkcjom CRM w systemie Dynamics 365 Business Central możliwe jest lepsze rozumienie potrzeb i zahowań klientów. Można tworzyć indywidualne oferty, szybko reagować na ich pytania, czy problemy, a także dzięki predykcji przewidywać przyszłe tendencje lub prawdopodobne zdarzenia.

4. Lepsza kontrola finansowa

System ERP Business Central pozwala na śledzenie wszystkich transakcji finansowych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować koszty, monitorować przepływy pieniężne i podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Co ważne system jest natywnie zintegrowany z Power BI – popularnym narzędziem Business Intelligence.

5. Skalowalność i elastyczność

Microsoft Dynamics 365 Business Central można dostosować do potrzeb konkretnej firmy. Wersja chmurowa umożliwia znaczną elastyczność. Jeśli firma rośnie, system rośnie razem z nią. Nie musisz martwić się o konieczność zmiany oprogramowania wraz z rozwojem firmy. Nie musisz też martwić się o zakup i utrzymanie infrastruktury Serwerowej.

6. Bezpieczeństwo danych

Microsoft gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa dla swojego oprogramowania. Twoje dane są chronione zarówno przed atakami zewnętrznymi, jak i przed nieuprawnionym dostępem wewnętrznym. Pliki replikowanie są w kilku niezależnych data center. Co ważne Microsoft posiada swoje centrum danych również w Polsce. 

7. Partnerzy wdrożeniowi Microsoft

Implementacja systemu ERP jest inwestycją, która może przynieść wiele korzyści. Aby te korzyści były jak największe, konieczne jest odpowiednie wdrożenie. Microsoft posiada rozbudowaną się firm partnerskich, które pomagają wdrożyć system. Takim partnerem jest, chociażby Nav24 – krajowa firma, która ma bogate doświadczenie również w projektach międzynarodowych. Firmy decydujące się na wdrożenie systemu z partnerem Microsoft, mogą liczyć na pełne wparcie na wszystkich etapach wdrożenia oraz po jego zakończeniu. 

8. Zawsze aktualna wersja systemu ERP

Technologia nie stoi w miejscu. Dzięki regularnym aktualizacjom Business Central jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Co istotne aktualizacje w wersji chmurowej są automatyczne i bezpłatne.

Podsumowanie

Wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central daje przede wszystkim kontrolę nad danymi. To na pewno krok w stronę nowoczesnego i efektywnego zarządzania firmą. Rozwiązanie oferuje narzędzia, które pozwalają na lepsze zarządzanie, optymalizację procesów biznesowych i poprawę relacji z klientami. System jest skalowalny i można go bez problemu dostosować do potrzeb zarówno małych firm, jak i średnich przedsiębiorstw.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskieUsługi IT

10 kluczowych zalet outsourcingu IT dla firm

2 minut czytania
Outsourcing IT to strategia, która zyskuje na popularności, zwłaszcza w dynamicznie rozwijających się dużych miastach. Firmy coraz częściej decydują się na przekazanie…
Aplikacje internetoweArtykuły partnerskie

E-zwolnienia - jak łatwo przejść na L4 online?

8 minut czytania
Pierwszym krokiem w poznaniu e-zwolnień jest zrozumienie, że to nowoczesne rozwiązanie, które ma na celu usprawnienie procesu wystawiania zwolnień lekarskich. E-zwolnienia, znane…
Aplikacje internetoweTechnologie

System ERP: jak wpływa na zarządzanie przedsiębiorstwem?

3 minut czytania
Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak system ERP kompleksowo wspiera zarządzanie firmą. System ERP: klucz do przewagi konkurencyjnej na rynku ERP jest…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.