Artykuły partnerskiePoradniki

Słuchawki bezprzewodowe – jak wybrać najlepsze da siebie?

4 minut czytania

Muzyka, audiobooki, czy podcasty to nieodłączni towarzysze każdego dnia. Nie wyobrażasz sobie jazdy do pracy, bez swojej ulubionej playlisty grającej w uszach, ale wciąż męczysz się ze starymi słuchawkami z plączącym się kablem? Zmień je więc na nowe słuchawki bezprzewodowe! Obecnie są one już właściwie standardem i nie ma żadnych wątpliwości, że są dużo lepszym wyborem. Są wygodne, łatwe w przechowywaniu i co najważniejsze, niezwykle praktyczne. Zobacz, jak wybrać najlepsze słuchawki bluetooth dla siebie. 

Jak wybrać dobre słuchawki dla siebie?

Słuchawki bezprzewodowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Większość osób już dawno wymieniła stary model przewodowy na taki, który pozwala na łączenie z urządzeniem przez bluetooth. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie słuchawki zapewniają po prostu znacznie większą satysfakcję użytkowania. Jednak wybór słuchawek bezprzewodowych dla siebie, to wcale nie taka łatwa sprawa. Modeli na rynku jest bowiem cały ogrom, a każdy z nich oferuje zupełnie coś innego. Różnią się one jakością, funkcjonalnością, parametrami fizycznymi, czy też tym, jakie udogodnienia zapewniają. Na mi-store.pl znajdziesz szeroki wybór modeli, a wśród nich niemal same świetne propozycje. To może przysporzyć Ci wielu dylematów.  

Dlatego też, aby znaleźć idealne słuchawki dla siebie, w pierwszej kolejności należy dość dokładnie określić, czego właściwie się szuka. Co to oznacza? Musisz zdefiniować swoje potrzeby i zastanowić się, czego oczekujesz od nowych słuchawek. Najważniejsza sprawa, to cel – czyli do czego są Ci potrzebne słuchawki? Zupełnie inny model sprawdzi się tylko do słuchania muzyki, a inny do użytku codziennego. Nie mówiąc już nawet o sporcie, bo słuchawki do treningów na siłowni, czy też biegania, muszą spełniać dodatkowe kryteria. 

Kolejna ważna rzecz, to okoliczności korzystania z słuchawek. Jest to punkt dość podobny do pierwszego, jednak w tym przypadku jest to ważne ze względu na dobór gabarytów urządzenia. Do stosowania w domu, czy też na na co dzień – w komunikacji miejskiej, czy podczas spacerów, sprawdzą się zarówno słuchawki małe, jak i większe. Jednak już choćby w podróży, najbardziej praktyczne będą takie w mniejszym rozmiarze. 

I ostatnia ważna sprawa, którą warto wziąć na tapet w początkowej fazie szukania słuchawek, to ich cena. Określ budżet, jakim dysponujesz. Wyznaczenie takiej kwoty pozwoli Ci mocno zawęzić krąg poszukiwań i sprawi, że łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni model. 

Słuchawki bluetooth – douszne czy nauszne? 

Słuchawki bezprzewodowe klasyfikować można na wiele sposobów. Jednak podziałem stosowanym najczęściej, jest ten na modele nauszne i douszne. Z pewnością od razu się z tym spotkasz, gdy zaczniesz wybierać słuchawki dla siebie. I teraz pojawia się pytanie – które sprawdzą się u Ciebie lepiej? Z pewnością wiesz już, że to w dużym stopniu zależy przede wszystkim od tego, jakie są Twoje indywidualne potrzeby. Jednak to nie wszystko. Bo każde z tych rodzajów ma swoje zalety i może sprawdzić się w różnych okolicznościach. Poznajmy więc właściwości obu wariantów. 

Słuchawki douszne 

Słuchawki douszne, jak sama ich nazwa wskazuje, umieszcza się bezpośrednio w uchu. Ich dużym plusem jest oczywiście przede wszystkim niewielki rozmiar. Dzięki temu, po założeniu są właściwie niewidoczne. Dodatkowo, można z łatwością schować je w każdej torebce, czy też kieszeni, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca. Idealny wybór, jeśli szukasz słuchawek, które będą zawsze w zasięgu Twojej ręki. 

Słuchawki nauszne

Takie słuchawki występują w wariancie nausznym i wokółusznym. W pierwszym, poduszki leżą na uszach, natomiast w drugim, okalają je, niemal całkowicie alienując od dźwięków zewnętrznych. Słuchawki wokółuszne najczęsciej stosuje się w studiach muzycznych. Są też świetne do gier, ponieważ nie uciskają uszu. Nauszne są z kolei świetne na co dzień.  

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe? 

Słuchawki bezprzewodowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Tym samym, aby wybrać dla siebie najlepsze, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Większość z nich już omówiliśmy, jednak została nam jeszcze jedna, czyli parametry urządzenia audio. Te bowiem mają bardzo duży wpływ zarówno na wygodę użytkowania, jak i jakość dźwięku. Na pierwszy ogień weźmy czas pracy. Słuchawki bluetooth działają bezprzewodowo. Jednak wcześniej należy je naładować. Im większa pojemność akumulatora, tym lepiej. Długi czas pracy, to brak obaw, że słuchawki rozładują się w nieoczekiwanym momencie. Ważnym parametrem jest także pasmo przenoszenia. Im jest ono szersze, tym lepiej dla użytkownika, ponieważ słyszalność dźwięków będzie lepsza. 

Jeśli chodzi o funkcje słuchawek, to bez wątpienia jedną z tych, które docenisz najbardziej, jest redukcja szumów. Dzięki niej dosłownie odetniesz się od hałasów dochodzących z zewnątrz, co pozwoli Ci się skupić na dźwiękach płynących z słuchawek. Idealna opcja do komunikacji miejskiej i podróży samolotem. 

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Garnitury Pako Lorente na różne okazje: Od ślubu po spotkanie biznesowe

4 minut czytania
Marka Pako Lorente to połączenie wyrafinowania i komfortu. Dzięki szerokiej ofercie możesz stworzyć męskie zestawy na wyjątkowe, ale także mniej oczywiste okazje….
Artykuły partnerskiePorównania zestawienia

iPhone XR vs. iPhone SE 2020 - porównanie wydajności i ceny używanych egzemplarzy

3 minut czytania
iPhone XR vs. iPhone SE 2020 – porównanie wydajności i ceny używanych egzemplarzy Zakup używanego iPhone’a może być opłacalnym sposobem na zaoszczędzenie…
Artykuły partnerskieTechnologie

Jaka karta graficzna na początek?

3 minut czytania
Świat wykreowany cyfrowo wpływa na naszą codzienność coraz częściej. Gry komputerowe przechodzą prawdziwą złotą erę, a projektowanie graficzne to bez wątpienia dobry…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.