Artykuły partnerskieTechnologie

Orange rozpoczyna współpracę z platformą Boosteroid

2 minut czytania

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dzięki Boosteroid możesz grać w najbardziej wymagające i popularne gry całkowicie online, bez wysokiej jakości sprzętu do gier. Teraz Orange Polska łączy siły z tą platformą cloud gamingową, poszerzając swoją ofertę dla graczy. Sprawdź, jak działa Boosteroid i co warto wiedzieć o tej usłudze.

Poznaj platformę Boosteroid i zalety cloud gamingu

Boosteroid to stosunkowo nowa, lecz bardzo szybko rozwijająca się firma na rynku usług cloud gamingowych. Chociaż istnieje dopiero od 2019 troku, ma już ponad 4 miliony użytkowników na całym świecie i kilkanaście serwerów, w tym 12 w Europie (najbliższy jest na Słowacji).

Subskrypcja Boosteroid to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz grać w różne, w tym bardzo wymagające gry, ale nie masz wysokiej jakości sprzętu gamingowego. Wymagania dotyczące urządzenia są minimalne, bo usługa działa na zasadzie cloud gamingu, czyli strumieniowaniu gry do użytkownika z serwera dostawcy. Nie musisz się więc przejmować przyszłą aktualizacją sprzętu (np. karty graficznej), ani pobieraniem i instalowaniem gier.

Mimo to platforma Boosteroid zapewnia Ci płynną rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości i świetnej jakości obraz przez przeglądarkę internetową. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym technologiom chmurowym – zdecydowaną większość wymaganej mocy obliczeniowej dostarczają bowiem wirtualne stacje robocze z bardzo silnymi procesorami i kartami graficznymi.

Czego potrzebujesz, żeby skorzystać z platformy Boosteroid?

Do cloud gamingu z Boosteroid potrzebujesz:

  • sprzętu, na którym będziesz grać. Sprawdzi się zdecydowana większość komputerów i laptopów, odbiorników Smart TV, tabletów, a nawet smartfonów. Wcale nie muszą to być nowe urządzenia o świetnych parametrach, bo wystarczy co najmniej 4 GB RAM-u oraz procesor z taktowaniem 2,5 Ghz lub większym.
  • Najnowszej wersji przeglądarki Chrome, Opera, Safari czy Edge (otwarcie strony Boosteroid w oknie incognito zapewni najlepsze efekty).
  • Akcesoriów do sterowania rozgrywką – klawiatura i mysz lub pad do gier. Polecane są zwłaszcza akcesoria przewodowe, bo łączność bezprzewodowa może zwiększyć opóźnienia.
  • Szybkiego i stabilnego łącza internetowego. Absolutne minimum to prędkość pobierania danych 15 Mb/s i PING poniżej 20 ms, jednak do najbardziej wydajnej rozgrywki potrzebne będzie co najmniej 25 Mb/s.

Idealny do cloud gamingu będzie światłowód Orange, który wyróżnia się bardzo dużą stabilnością, niskim PING-iem i wysokimi prędkościami (do 300 Gb/s, do 600 Gb/s, do 1 Gb/s lub do 2 Gb/s łącznie na kilku urządzeniach). Więcej informacji o Boosteroid znajdziesz natomiast w artykule opublikowanym przez Orange na stronie https://www.orange.pl/poradnik/rozrywka/orange-rozpoczyna-wspolprace-z-dostawca-gier-w-chmurze-boosteroid/.

Co jeszcze warto wiedzieć o Boosteroid i subskrypcji na cloud gaming?

Konto na platformie Boosteroid założysz przez stronę cloud.boosteroid.com/auth/login, a subskrypcja jest przedłużana automatyczne. Jeśli tego nie chcesz, zrezygnuj z usługi co najmniej 2 dni przed datą kolejnej płatności. Cena to 9,89 euro miesięcznie lub 89,89 euro za rok z góry.

Obecnie Boosteroid zapewnia rozgrywkę w rozdzielczości Full HD z płynnością na poziomie 60 klatek na sekundę (fps). Wkrótce firma zamierza jednak wprowadzić jeszcze wyższe parametry, które wyraźnie przebiją konkurencję (rozdzielczość 4K i klatkowanie aż do 240 fps).

Biblioteka Boosteroid obejmuje kilkaset tytułów z różnych platform cyfrowej dystrybucji (m.in. Steam, Epic Games Store, Origin). Na liście znajduje się wiele darmowych tytułów, lecz także te płatne. Gry z kategorii „wymagana płatność” możesz natomiast uruchomić, jeśli kupisz je lub już kupiłeś od oficjalnego dystrybutora.

Czujesz, że cloud gaming może Ci się spodobać? Wypróbuj platformę Boosteroid i ciesz się najciekawszymi tytułami bez względu na wymagania sprzętowe.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskieUsługi IT

Co zamiast abonamentu z długą umową? Elastyczne oferty komórkowe to nie tylko prepaid

3 minut czytania
ARTYKUŁ SPONSOROWANY W dzisiejszych czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, coraz więcej osób poszukuje elastycznych rozwiązań telekomunikacyjnych. Operatorzy wprowadzają więc…
Technologie

Zastosowanie i wybór odpowiednich szaf serwerowych Rack

8 minut czytania
Technologie informatyczne i przetwarzanie danych odgrywają kluczową rolę w działaniu większości firm. W erze danych, gdzie informacja jest jednym z najcenniejszych zasobów,…
Artykuły partnerskieTechnologie

Jaka karta graficzna na początek?

3 minut czytania
Świat wykreowany cyfrowo wpływa na naszą codzienność coraz częściej. Gry komputerowe przechodzą prawdziwą złotą erę, a projektowanie graficzne to bez wątpienia dobry…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.