Artykuły partnerskie

Dlaczego warto słuchać audiobooków?

2 minut czytania

Czytanie książek to dla wielu osób najlepszy sposób na relaks. Niektórzy nawet odnajdują w tej czynności swoją największą pasję i z chęcią każdego dnia poświęcaliby godziny na wertowanie swoich ulubionych pozycji i odkrywanie nowości wydawniczych. Rzeczywistość jest jednak taka, że niewielu z nas może sobie pozwolić na spędzanie większości swojego czasu z książką.

Praca, szkoła, nauka i codzienne, domowe obowiązki sprawiają, że na czytanie pozostają zwykle jedynie godziny wieczorne lub weekendy, a i to w niektórych przypadkach wydaje się trudne do osiągnięcia. Najbardziej niezłomni fani literatury zabierają ze sobą swoją lekturę w podróż autobusem, czy tramwajem, by w ciągu tej chwili czasu przekartkować choć kilka stron.

Czytanie książek jest bardzo wciągające, ale też wielce zajmujące oraz wymagające całkowitego zaangażowania i porzucenia wykonywania innych czynności. Istnieje jednak fantastyczny sposób na to, aby nie rezygnować ze swojego hobby, a jednocześnie nie zaniedbywać codziennych spraw. Słuchanie audiobooków to trend, który ze względu na współczesny styl życia, zyskuje coraz większe grono fanów. Sprawdź, dlaczego warto słuchać audiobooków!

Audiobook – wygodna alternatywa dla książki

Jak wspomnieliśmy we wstępie, czytanie książek to bardzo angażujące i wymagające pełnego skupienia zajęcie, dlatego czas, który możemy przeznaczyć na czytanie jest często bardzo ograniczony. Audiobook pozwala w pełni cieszyć się lekturą, a przy okazji umożliwia równoczesne wykonywanie innych czynności. Audiobook w formie MP3 możesz do woli odtwarzać na smartfonie, tablecie, czy komputerze w trakcie sprzątania, gotowania, jazdy samochodem, wieczornego joggingu, spaceru, przerwy w pracy, czy podczas zasypiania. Słuchanie nie jest tak absorbującym zajęciem, jak czytanie i pozwala skierować część uwagi na inne aktywności. W dodatku jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, dzięki któremu unikniesz dźwigania ze sobą grubego, wielostronicowego tomu książki.

Audiobooki – sposób na relaks

Słuchanie audiobooka to idealny sposób na relaks, który choć na chwilę pozwala odciąć się od otaczającej rzeczywistości i zaznać odprężenia. Głos lektora, który czyta książkę może wpływać na mózg i ciało niezwykle kojąco oraz ułatwiać zasypianie. Słuchanie audiobooka na słuchawkach wzmacnia wrażenia i pozwala w pełni zanurzyć się w komunikacie ograniczając bodźce słuchowe z zewnątrz. Słuchanie audiobooków w pracy także może nieść ze sobą wiele korzyści takich, jak poprawa nastroju, czy zwiększenie produktywności.

Audiobook – sposób na szybką naukę

Za pomocą audiobooka można nie tylko wysłuchać treść wybranej powieści, czy poradnika. Audiobook to także znakomite narzędzie na przykład do nauki języków obcych. Kursy języka obcego w wersji audio pozwalają skutecznie poszerzać słownictwo oraz osłuchiwać się z wymową i akcentem. Świetnym rozwiązaniem dla zaawansowanych jest też sięganie po książki obcojęzyczne w formie audiobooka.

Audiobook to doskonała alternatywa dla książki, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy czytać, ale brakuje nam czasu. Wybierając audiobooki, nie musisz całkowicie rezygnować z tradycyjnej, papierowej wersji książek. Te dwa media możesz wykorzystywać zamiennie i dostosować ich wybór do okoliczności i obecnego stylu życia. 

88 posty

O autorze
Kierownik projektów IT oraz koordynator ds. cyberbezpieczeństwa. Hobbystycznie prowadzę kilka serwisów internetowych oraz blogi. Moje główne zainteresowania to: zarabianie przez internet, sposoby monetyzacji serwisów internetowych, dochód pasywny, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, prywatność i ochrona danych osobowych, polityki publiczne w szczególności polityki zdrowia publicznego.
Artykuły
Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Garnitury Pako Lorente na różne okazje: Od ślubu po spotkanie biznesowe

4 minut czytania
Marka Pako Lorente to połączenie wyrafinowania i komfortu. Dzięki szerokiej ofercie możesz stworzyć męskie zestawy na wyjątkowe, ale także mniej oczywiste okazje….
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.