Artykuły partnerskiePorównania zestawienia

Jak działa roaming w Orange Flex?

2 minut czytania

Dzięki roamingowi w Orange Flex, przebywając w każdym z krajów Unii Europejskiej, możesz korzystać z nielimitowanych rozmów, SMS-ów, MMS-ów i transferu danych dostępnego w ramach Twojego planu. W razie potrzeby w dowolnej chwili możesz dokupić dodatkowe GB, logując się w aplikacji, która nie potrzebuje internetu, by działać za granicą. Jeśli natomiast wyjeżdżasz poza UE, musisz wykupić pakiet minut, dzięki czemu z góry wiesz, ile wydasz i żadne dodatkowe koszty Cię nie zaskoczą.

Orange Flex – roaming

Roaming to usługa, która umożliwia korzystanie z sieci innego operatora komórkowego lub dostawcy internetu gdy jesteś zagranicą. Dzięki niej możemy m.in. prowadzić rozmowy czy wysyłać SMS-y i mieć dostęp do internetu, niezalżnie gdzie jesteśmy. Przeważnie włącza się samoczynnie po przekroczeniu granicy państwa, niekiedy jednak trzeba go aktywować przed wyjazdem.

Jak korzystać z roamingu w Orange Flex? Najważniejsza wiadomość jest taka, że wyjeżdżając do każdego z krajów Unii Europejskiej, nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów – możesz korzystać z nielimitowanych rozmów na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-ów, MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych oraz z internetu dostępnego w ramach swojego limitu gigabajtów w UE (informację o limicie znajdziesz w aplikacji Orange Flex, ale jest tego sporo bo nawet 11,14 GB). Jeśli zabraknie Ci GB za granicą, nie stresuj się, w apce możesz dokupić dodatkowy pakiet – 0,5 GB za 8 zł lub 1 GB za 12 zł.

Orange Flex – pakiety w roamingu

Ilość GB w roamingu jest uzależniona od tego, jaki pakiet komórkowy posiadasz. Na jaki Plan możesz się zdecydować, korzystając z Orange Flex?

  • 15 GB za 25 zł – 3,48 GB w roamingu w UE,
  • 30 GB za 30 zł – 4,18 GB w roamingu w UE,
  • 45 GB za 35 zł – 4,88 GB w roamingu w UE,
  • 80 GB za 50 zł – 6,96 GB w roamingu w UE,
  • 150 GB za 80 zł – 11,14 GB w roamingu w UE.

Orange Flex – roaming poza UE

Jeśli wyjeżdżasz do kraju znajdującego się poza Unią Europejską, musisz wykupić dodatkowy pakiet minut, które są wymienne na SMS-y oraz MMS-y (1 minuta to 1 wiadomość) oraz pakiet GB. Warto przypomnieć, że w Orange Flex połączenia są rozliczane sekundowo, nie minutowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu z góry wiesz, ile wydasz i żadne dodatkowe opłaty Cię nie zaskoczą.

Aktualną listę krajów, w których możesz korzystać z roamingu znajdziesz w aplikacji Orange Flex – jest ona na bieżąco aktualizowana.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Top 5 największych światowych portali dla kobiet

3 minut czytania
Portale dla kobiet cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczek na całym świecie. Dedykowane serwisy internetowe często wywodzą się z popularnych magazynów drukowanych. Prasa…
Artykuły partnerskiePorównania zestawienia

Internet mobilny na co zwrócić uwagę

4 minut czytania
Internet mobilny to coraz częściej wybierana przez klientów alternatywa w stosunku do tradycyjnego internetu stacjonarnego. Istotne jest jednak, by w gąszczu ofert…
Artykuły partnerskie

Magento vs BigCommerce – co powinieneś wiedzieć

3 minut czytania
Własny sklep internetowy Magento czy sprzedaż na platformie BigCommerce? Te dwie popularne technologie mają swoje wady i zalety. Obie są także uznane…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *