Artykuły partnerskiePorównania zestawienia

Jak działa roaming w Orange Flex?

2 minut czytania

Dzięki roamingowi w Orange Flex, przebywając w każdym z krajów Unii Europejskiej, możesz korzystać z nielimitowanych rozmów, SMS-ów, MMS-ów i transferu danych dostępnego w ramach Twojego planu. W razie potrzeby w dowolnej chwili możesz dokupić dodatkowe GB, logując się w aplikacji, która nie potrzebuje internetu, by działać za granicą. Jeśli natomiast wyjeżdżasz poza UE, musisz wykupić pakiet minut, dzięki czemu z góry wiesz, ile wydasz i żadne dodatkowe koszty Cię nie zaskoczą.

Orange Flex – roaming

Roaming to usługa, która umożliwia korzystanie z sieci innego operatora komórkowego lub dostawcy internetu gdy jesteś zagranicą. Dzięki niej możemy m.in. prowadzić rozmowy czy wysyłać SMS-y i mieć dostęp do internetu, niezalżnie gdzie jesteśmy. Przeważnie włącza się samoczynnie po przekroczeniu granicy państwa, niekiedy jednak trzeba go aktywować przed wyjazdem.

Jak korzystać z roamingu w Orange Flex? Najważniejsza wiadomość jest taka, że wyjeżdżając do każdego z krajów Unii Europejskiej, nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów – możesz korzystać z nielimitowanych rozmów na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-ów, MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych oraz z internetu dostępnego w ramach swojego limitu gigabajtów w UE (informację o limicie znajdziesz w aplikacji Orange Flex, ale jest tego sporo bo nawet 11,14 GB). Jeśli zabraknie Ci GB za granicą, nie stresuj się, w apce możesz dokupić dodatkowy pakiet – 0,5 GB za 8 zł lub 1 GB za 12 zł.

Orange Flex – pakiety w roamingu

Ilość GB w roamingu jest uzależniona od tego, jaki pakiet komórkowy posiadasz. Na jaki Plan możesz się zdecydować, korzystając z Orange Flex?

  • 15 GB za 25 zł – 3,48 GB w roamingu w UE,
  • 30 GB za 30 zł – 4,18 GB w roamingu w UE,
  • 45 GB za 35 zł – 4,88 GB w roamingu w UE,
  • 80 GB za 50 zł – 6,96 GB w roamingu w UE,
  • 150 GB za 80 zł – 11,14 GB w roamingu w UE.

Orange Flex – roaming poza UE

Jeśli wyjeżdżasz do kraju znajdującego się poza Unią Europejską, musisz wykupić dodatkowy pakiet minut, które są wymienne na SMS-y oraz MMS-y (1 minuta to 1 wiadomość) oraz pakiet GB. Warto przypomnieć, że w Orange Flex połączenia są rozliczane sekundowo, nie minutowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu z góry wiesz, ile wydasz i żadne dodatkowe opłaty Cię nie zaskoczą.

Aktualną listę krajów, w których możesz korzystać z roamingu znajdziesz w aplikacji Orange Flex – jest ona na bieżąco aktualizowana.

Powiązane wspisy
Artykuły partnerskie

Wykorzystaj potencjał Internetu dzięki własnej stronie WWW

3 minut czytania
W XXI wieku z Internetu korzysta niemal każdy. Wiele osób używa również tego medium do pokazania swojej twórczości, sprzedaży usług lub produktów,…
Cyberbezpieczeństwo

Co to jest VPN i dlaczego warto z niego korzystać?

7 minut czytania
Internet jest tak zbudowany, że ruch pojedynczego użytkownika, odwiedzane przez niego strony, jego transakcje, czy nawet odwiedzone miejsca można odczytać dzięki unikatowemu…
Artykuły partnerskiePorównania zestawienia

Jak wybrać niskobudżetowy smartfon?

2 minut czytania
Dobry telefon wcale nie musi kosztować kilku tysięcy złotych. Bez problemu można znaleźć smartfon do 1000 lub 1500 złotych, który spełni oczekiwania…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *