Artykuły partnerskie

Agencja digitalowa – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

3 minut czytania

Niemal każdy, kto prowadzi własny biznes, czy rozwija markę osobistą we współczesnym świecie, zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki potencjał tkwi w digitalu. Kwestia być albo nie być w Sieci już dawno dogoniła stare, niegdyś jeszcze na wyrost używane określenie mówiące, że „jeśli nie ma cię w Internecie, to znaczy, że nie istniejesz”. Dziś tak jest w istocie. W mniejszym czy większym stopniu dotyczy to każdego biznesu – są takie, które bez wirtualnego świata w ogóle nie mogą funkcjonować, ale są też takie, którym do przeżycia wystarczy offline, ale z pewnością Internet znacznie napędziłby  ich rozwój.

Nie każdy jednak w pojedynkę jest w stanie sprawnie poruszać się po internetowej dżungli. W takich przypadkach z pomocą przychodzi agencja digital. Czym ona właściwie się zajmuje? Jakich problemów pomaga uniknąć? Czy współpraca z nią jest w ogóle opłacalna? Sprawdźmy!

Agencja digital – przewodnik po internetowych zakamarkach

Ogółem rzecz ujmując, można stwierdzić, że standardowa agencja digital pomaga marce zaistnieć w Internecie. Ta prosta definicja może jednak oznaczać szereg bardzo zróżnicowanych działań, w zależności od tego, czego konkretnej firmie potrzeba.

Zacznijmy od start-upów i wszelkiej maści stosunkowo młodych brandów, które od momentu powstania chcą działać szeroko – tylko lub także w Sieci. Często to właśnie im pomoc agencji digitalowej przyda się najbardziej, ponieważ w przypadku nowych marek doświadczeni marketingowcy mają okazję pochylić się nad całym brandingiem, analizą opłacalności komunikowania się w poszczególnych kanałach digital, a także najlepszą dla danego rodzaju biznesu formą reklamy. A przecież zarówno kanałów dotarcia (media społecznościowe, strona www, fora, portale tematyczne, blogi), jak i możliwości reklamowych (bardzo pojemne kategorie Social Media Ads oraz Google Ads, reklamy banerowe, buzz marketing, sponsoring) jest obecnie w Internecie tak wiele, że każda marka, bez względu na swoją formę działalności (tak, B2B również!) znajdzie coś dla siebie. Kreowanie całej strategii obecności w Sieci od początku istnienia brandu jest nie lada gratką dla specjalistów z agencji digitalowej.

Nie oznacza to jednak, że istniejące już wiele lat na ryku firmy nie mogą i nie powinny korzystać z usług takich agencji. Powodów ku temu jest całe mnóstwo – poszerzenie działalności o nowe rynki lub pozycje asortymentowe, rebranding, konieczność dotarcia do nowych klientów, wyjście z dołka wizerunkowego lub finansowego, czy po prostu poszerzenie swojej rozpoznawalności za pośrednictwem Internetu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z wiedzy digitalowych ekspertów do jeszcze większego rozwinięcia potencjału własnej marki.

Jest to o tyle istotne, że poza regularną komunikacją i emitowaniem reklam w Sieci, agencja digitalowa zadba także o widoczność strony www marki. Specjaliści ds. SEO (czy też szerzej SXO) przeanalizują zarówno back-end, jak i front-end witryny, dotychczas publikowane na niej treści, potencjał wyświetlania się na poszczególne frazy, siłę linkowania ze stron zewnętrznych i na tej podstawie przedstawią rekomendacje SEO, które pozwolą wspinać się witrynie na coraz wyższe wyniki wyszukiwania organicznego.

Indywidualne podejście kreatywno-biznesowe agencji digitalowej

Nie ulega zatem wątpliwości, że zarówno młode, jak i istniejące już wiele lat na rynku i chcące skorygować swoją strategię obecności w Sieci marki, mogą skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje współpraca z agencją digital. Bez względu na to, czy firma jest nastawiona na krótkoterminowy wzrost rozpoznawalności, zwiększenie przychodów, launch nowego produktu, czy długoterminową inwestycję w swoją pozycję w kanale online, znajdzie specjalistów, którzy zajmą się osiągnięciem założonego celu. Jednak aby prawdopodobieństwo takiego scenariusza było jak największe, najlepiej współpracować z agencjami z wieloletnim doświadczeniem, bogatym portfolio, mogącymi pochwalić się imponującymi liczbami, a przede wszystkim – łączącymi kompetencje kreatywne ze sprzedażowymi.

Jedną z takich agencji jest KERRIS – jedna z największych niesieciowych agencji digital w Polsce, której sposób działania można streścić w krótkim stwierdzeniu: „Performance meets creativity”. Specjaliści KERRIS zgodnie twierdzą, że nawet najbardziej kreatywne treści, które są nieodpowiednio adresowane, są marnowaniem potencjału i na odwrót – świetnie zaadresowane kampanie i doskonale wypozycjonowane witryny, które są generyczne, nijakie i giną w morzu przeciętności, są wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Tylko pomysłowość, połączona ze skrupulatnie, indywidualnie dobranymi działaniami performance, dodatkowo przyprawionymi nutą doświadczenia i biznesowej intuicji, są w stanie wycisnąć maksymalny wynik z każdej zainwestowanej we współpracę z agencją digital złotówki.

Bo z budowaniem wizerunku i pozycji marki w Sieci, jest jak z rozwijaniem biznesu – skupianie się na jednym obszarze działalności, a jednoczesne ignorowanie innego, prędzej czy później sprawi, że nawet najciekawiej budowany brand, w momencie rozpędzania się, zacznie kuleć. A im szybciej biegł, tym boleśniejszy będzie upadek. Warto się nad tym zastanowić i zadbać o swoją markę w Internecie kompleksowo.

Powiązane wspisy
Cyberbezpieczeństwo

Ogólne zasady zachowania i bezpieczeństwa w sieci Internet

17 minut czytania
Internet, często nazywany siecią globalną, to ogromna sieć komputerowa, która łączy miliardy urządzeń na całym świecie. Jest to infrastruktura, która umożliwia przesyłanie…
Artykuły partnerskieSEOSztuczna Inteligencja

Czym jest Google AI Overview i jak wpłynie na przyszłość wyszukiwarek internetowych?

3 minut czytania
Google AI Overview to kompleksowe narzędzie opracowane przez Google, które ma na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki korzystamy z wyszukiwarek internetowych. W…
Artykuły partnerskieSEO

Jak Zwiększyć Widoczność Twojej Strony w Google: Przyczyny Problemów i Skuteczne Rozwiązania

4 minut czytania
W dzisiejszych czasach obecność w wynikach wyszukiwania Google jest kluczowa dla sukcesu każdej strony internetowej. Google, jako najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, odgrywa…
Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.