Aplikacje internetoweArtykuły partnerskie

Frankomat – nowa aplikacja dla Frankowiczów

3 minut czytania

Frankomat.com.pl to bezpłatne narzędzie dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Dzięki niemu można w kilka minut otrzymać porównanie ofert kancelarii frankowych. W bazie aplikacji jest aż 120 ofert. 

Dla kogo Frankomat? 

Frankomat jest przeznaczony dla osób, które szukają kancelarii do poprowadzenia ich sprawy frankowej. Za pomocą aplikacji można otrzymać informację, które z nich będą się mogły podjąć danej sprawy oraz jakie proponują warunki współpracy, w tym wysokość wynagrodzenia. 

Część kancelarii pobiera prowizję od sumy korzyści, które frankowicz uzyska na drodze sądowej. Inne kancelarie z kolei liczą prowizję od całej kwoty kredytu. Wielu z nich nalicza także opłatę wstępną. Niektóre kancelarie oferują rozłożenie swojego wynagrodzenia na dogodne dla klienta raty. 

Narzędzie to jest w stanie obliczyć kwotę przedmiotu sporu. Kalkulator kredytu frankowego Frankomat oblicza również sumę korzyści możliwych do uzyskania poprzez wyrok sądowy skutkujący odfrankowieniem lub unieważnieniem umowy frankowej. 

Jak działa kalkulator frankowicza? 

Na głównym ekranie Frankomatu znajdziemy przykładowe wyliczenia zarówno kosztów, jak i potencjalnych korzyści możliwych do uzyskania na ścieżce sądowej. Krok po kroku przedstawiamy jak działa Frankomat. 

Narzędzie jest bardzo intuicyjne i nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Aby uzyskać wynik wystarczy podać kilka danych z umowy z bankiem:

  • nazwa banku,
  • data zawarcia umowy, 
  • kwota kredytu,
  • ilość transz kredytu,
  • wysokość marży banku, 
  • liczba rat kredytowych,
  • czy kredyt został już spłacony. 

Następnie wystarczy podać podstawowe dane kredytobiorcy, aby otrzymać wynik kalkulacji. Jest to orientacyjna kwota, o którą frankowicz może walczyć z bankiem na drodze sądowej. 

Jak widać aplikacja wymaga tak podstawowych danych, że niemal każdy frankowicz wypełni niezbędne pola formularza bez zaglądania do umowy kredytowej. 

Aplikacja jest w stanie wskazać także kancelarie, które będą zainteresowanie prowadzeniem danej sprawy frankowej oraz przedstawić jej ofertę cenową za usługę prawną. Na wypełnienie niezbędnych pól aplikacji wystarczy poświęcić maksymalnie 3 minuty. 

Czy warto skorzystać z kalkulatora frankowego? 

Każdy Frankowicz powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością samodzielne zbieranie ofert kancelarii zajmuje sporo czasu. Niejednokrotnie nie wystarczy jeden telefon czy e-mail, a na przedstawienie oferty niejednokrotnie trzeba czekać tygodniami. Wiele kancelarii na etapie wstępnej analizy informuje, iż nie może się podjąć prowadzenia danej sprawy. 

Poza tym po ich zgromadzeniu należy je jeszcze przeanalizować, co także jest procesem czasochłonnym. Tymczasem korzystając z kalkulatora można to uzyskać w zaledwie kilka minut.  

Dlaczego warto iść do sądu z bankiem?

Od kilku już lat rośnie liczba pozwów składanych przez Frankowiczów. Specjaliści podkreślają, że ze złożeniem pozwu nie ma co czekać. W nadchodzącym roku prawdopodobnie czeka nas kolejna fala pozwów frankowych. Co może się przełożyć na dłuższy okres oczekiwania na wyznaczenie terminu pierwszej sprawy. 

Do wejścia na drogę sądową zachęcają mało atrakcyjne propozycje ugód, które składają niektóre banki. W opinii wielu ekspertów taka ugoda to maksymalnie 1/3 tego, co jest do uzyskania na ścieżce sądowej. Jest to zatem rozwiązanie korzystne dla banków. W ramach ugody zyskają sporo więcej, niż w przypadku odfrankowienia czy unieważnienia kredytu we frankach. Należy tu wspomnieć, że propozycje ugód dot. tylko tej części kredytu, która została do spłaty. Ugody nie są jednak w ogóle proponowane tym Frankowiczom, którzy całkowicie spłacili kredyt frankowy. 

Do złożenia pozwu frankowego najbardziej jednak zachęca korzystne dla kredytobiorców orzecznictwo. Oczywiście największe znaczenie dla ukształtowania się takiej linii orzeczniczej miał wyrok TSUE w sprawie państwa Dziubak. Obecnie wygrana Frankowicza z bankiem najczęściej skutkuje unieważnieniem umowy frankowej. To bez wątpienia najbardziej korzystne z dostępnych rozwiązań problemu frankowego. 

Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowych i aktualizowanych skryptach, narzędziach oraz wpisach.