Cześć!
Na co dzień pracuję na pełny etat w jednym z publicznych instytutów naukowych jako kierownik projektów IT, kierownik sekcji programistycznej oraz koordynator ds. cyberbezpieczeństwa.

Tą ostatnią funkcję należy bardziej traktować jako nie do końca chciany dodatek do standardowych obowiązków (tak to już jest w podmiotach publicznych, że jedna osoba zajmuje się wieloma rzeczami).

Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo to nie mogę powiedzieć bym był jakimś guru, jednak wieloletnie, praktyczne doświadczenie w tym szereg incydentów uświadomiło mi jak bezpieczeństwo w cyberprzestrzni oraz nasza prywatność i ochrona danych osobowych są bardzo istotne, dla naszego bezpieczeństwa a w konsekwencji bezpieczeństwa podmiotu w którym pracujecie. Wobec czego na łamach tego blogu także nieco o tym bezpieczeństwie będę pisał.

Tematem, który jest mi jednak bliższy sercu, to temat związany z zarabianiem w Internecie – głównie sposobów monetyzacji serwisów internetowych, blogów, aplikacji i narzędzi, tak by nie zajmowały czasu i stanowiły raczej pasywny dochód.

Osobiście sam zarabiam na różnych serwisach internetowych i ciągle “strzelam” mając nadzieję, że w końcu “trafię” w aplikację, która przyniesie mi miliony. Póki co zadowalam się bardziej tysiącami i w tym zakresie postaram się wam przybliżyć ten rynek.

Piotr Markowski